2021 Kış Modası Kadın Kaban Trendleri

2 82

2021 Kış Modası, Kadın Kaban Modelleri için rahatlıkla her senenin en önemlilerinden ve tüm kombinler için yön verici parçalardan biri diyebiliriz. Hemen her tarzda bir modeli bulmanın mümkün olduğu geniş tasarım yelpazesi içinde 2021 Kış Modası için özel olarak tasarlanan modellerin fark yarattığını görmekteyiz. Öyle ki kimisi ipeksi yumuşaklığı ve kar beyazı rengiyle pürüzsüz bir şıklık sunan modellere bir anda kalın kaşelerin eşlik ettiğini siz de görebilirsiniz. Sokak modasından ilham alan stil sahibi kadınlar için senenin kaban trendlerini bir araya getirdik.

2021 Kış Modası Kadın Kaban Modelleri Neler?

2021 Kış Modası neredeyse herkesin düşünüldüğü ve en sıra dışı renk ve kumaşlardan değişmez klasiklere kadar her modelin görüldüğü bir alan halini almış durumda. Bu sene özellikle düz inen, pürüzsüz dokulu ve ipeksi yumuşaklıkta kumaşların hakim olduğu kabanlarda beyaz, krem, lacivert, Camel veya tam tersi yönde fuşya rengi görülebilmekte.

Renk bakımından klasiklerin ön planda ancak kesim olarak 60 ve 70’li yıllardan esinlenerek geri dönüş modasının revaçta olduğunu gördüğümüz bu sene trendleri içerisinde özellikle sade ve asil görünümlerden hoşlananların seveceği türden tasarımlar dikkat çekiyor. Elbette peluş veya yün tasarımlarla konforunu ön plana alanların da şıklığı düşünülmüş durumda.

Senenin doku bakımından en farklı bulunan modellerinde ise Yün Kaban trendinin karşımıza çıktığını görmek, yün dokuma ürünlerin geçtiğimiz senelerdeki yükselişinin ardından pek de şaşırtıcı gelmiyor. Yün dokumalar sayesinde kışı yumuşacık bir hisle tamamlamak mümkün olurken, özellikle bu modellerdeki hırka imajı yaratan görünüm atkı, kaşkol ve şal kullanarak yapılan sokak kombinlerini de kolaylaştırıyor.

Yalnızca Yün Kaban değil, kaşkol ve atkı modelleriyle birlikte oldukça yakıştırdığımız bir diğer kaban formu da süet kumaştan tasarlanan modellerden oluşmaktadır. Süet kumaşın astarla birleşerek daha konforlu bir hal almasıyla tasarlanan bu modellerde daha çok iç kombinleri vurgulayan ve önü açık şekilde kullanılan oversize kesimlere yer verilmektedir. Bu tasarımların nostaljik ve Retro tarzdaki havası özellikle haki yeşili, sütlü kahve ve taba rengi gibi sonbahar renkleriyle ayrı bir şık görünmekte, aynı renklerdeki deri aksesuar ve ayakkabılarla kombin yapılmasını sağlamaktadır.

Uzun Kaşe Kaban Modası

Kadın Kaban dendiği zaman bu senenin ilk akla gelen modelleri dizin altına inen uzunlukta, kalın kumaş kabanlar oluyor. Farklı kombinler yaratmak için son derece ideal olan bu uzunluk, özellikle bol ve kısa paça pantolon modasının da revaçta olması nedeniyle harika bir uyum sağlamayı kolaylaştırıyor. Kaşe Kaban modellerinde daha çok kullanılan uzun kesimler, ön kısmında büyük ve göz alıcı düğmelerle süslenebiliyor, ister önü açık ister önü kapalı şekilde kullanım sağlanabiliyor.

Peluş Kaban modellerinde de aynı şekilde diz boyunun altında kalan uzun kesimler tercih edilirken, bu kalın yapılı kabanların uzunlukla birleşmesi kış soğuklarından kaçarken şıklığından taviz vermek istemeyenler için son derece ideal bir hal alıyor. Peluşların renk bakımından genellikle kırık beyaz gibi parlak veya siyah gibi klasik renklerde karşımıza çıkması, kombin yapma adımını kolaylaştırmakta, bu nedenle hem sportif ve gündelik kullanım amaçlı hem de şık akşamlarda bu parçaların tercih edilmesinin önü açılmaktadır.

Siz de 2021 Kış Modası içerisinde en çok dikkat çeken Kadın Kaban Modelleri seçkimizden kendi tarzınıza en uygun bulduklarınızı inceleyebilir ve son trendleri takip eden bir kadın olarak şıklığınızı her mekanda gözler önüne serebilirsiniz. Klasik renklerin yeni kesimlerle buluştuğu modelleri dilediğiniz gibi kombinleyebilir, aynı parçayı farklı stillerde kullanarak pratiklik kazanabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. […] İlginizi Çekebilir: 2020 Kadın Kış Modası Kalın Kaban Trendleri  […]

  2. […] İlginizi Çekebilir: 2020 Kadın Kış Modası Kalın Kaban Trendleri  […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029