Acnelyse Krem Nedir?

0 655

Acnelyse krem birçok insan tarafından tercih edilir ve sürekli olarak kullanılır. Peki, acnelyse krem nedir? Acnelyse krem eczanelerde 20 gramlık alüminyum tüpler içinde satılan bir kremdir. İçerisinde retionik asit bulundurur. Bu sayede epidermise ait hücreleri yeniler ve keratin bakımı başlatır. Krem birçok deri hastalığının tedavisinde kullanılır. Krem kullanılan her insan tarafından övülmekle kalmayıp aynı zamanda cilt uzmanları tarafından da önerilmektedir. Krem birçok insan tarafından farklı işlevlerde kullanılmıştır. Karın bölgesinde doğum sonrasında oluşan çatlaklardan tutun cildinizdeki sivilcelere kadar her şeyin tedavisinde yardımcı olan krem mucizevi bir maddedir.

Acnelyse Krem Zararları ve Yan Etkileri

Bu mucizevi kremi kullanırken hakkında bilgiler toplamak önemlidir. Acnelyse krem zararları ve yan etkileri olabilen bir kremdir. Kremi kullanmadan önce içindeki maddelere bakarak bu maddelere alerjiniz olmadığından emin olmanız gerekir. Kullanım sonrası derinizde oluşabilecek herhangi bir tahrişler için doktorunuza başvurmalısınız.

Kremi kullanırken güneş ışınlarından olabildiğince uzak durmalısınız. Güneş ışınlarına fazla maruz kalmanız cilt lekeleriyle sonuçlanabilir. Böyle bir durum anında derhal doktorunuza başvurmalısınızdır. Kremin içinde bulunan setil alkolden dolayı cildinizde tahriş, kızarıklık ve içi sıvı dolu kabarcıkların oluşması da muhtemeldir. Butil hidroksitoluen E321 içeren krem gözlerde ve deri altında tahrişe de sebep olabilir. Bu tarz durumlarda acilen doktorunuza başvurup gerekli tedaviyi uygulamanız gerekmektedir.

Acnelyse Krem Kullanımı

Acnelyse krem kullanımı lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürülerek olmalıdır. Kremi nohut büyüklüğünde kullanmalısınız. Kremi 25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklayıp son kullanma tarihi geçmeden kullanmalısınız. Kremi kullanmadan önce cildiniz tamamen temizlenmiş ve varsa makyajdan arındırılmış olmalıdır. Göz, burun kenarı ve ağızdan teması kaçınılmalıdır.

Acnelyse Krem Fiyatı

Acnelyse krem fiyatı 55.18 TL’dir. Sağladığı yararlar itibari ile fiyatına göre gayet makul olan krem, eczanelerde reçeteli bir şekilde satılmaktadır.

Acnelyse kremi ne için kullanılır?

Birçok yararı olan krem kullanıcıları tarafından fazlasıyla iyi yorumlar almıştır. Peki, Acnelyse kremi ne için kullanılır? Kremin kullanım nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Sivilce izleri
  • Balık pulu hastalığı tedavisi
  • Siyah noktaların giderilmesi
  • Cilt lekeleri
  • Sedef hastalığı
  • Yara ve yanık izleri
  • Deri kalınlaşması

Vücutta oluşan sivilcelerin ardında bıraktığı izler birçok insan için telaşa sebebiyet vermektedir. Kremin düzenli olarak dikkatli bir şekilde kullanımı sivilce izleri bakımından azalmaya yardımcı olur. Balık pulu hastalığı tedavisi için cilt uzmanları tarafından Acnelyse krem sürekli olarak önerilmektedir. Aynı zamanda düzenli kullanım ile siyah noktaların giderilmesi için de aşırı yararlıdır. Vücutta genellikle güneşten kaynaklanan cilt lekeleri de kremin düzenli kullanılması ile son bulur. Doktorlar aynı zamanda kremi sedef hastalığı tedavisinde de kullanılmasını önerir. Ciltte oluşan yara ve yanık izleri için de kullanılan krem deri kalınlaşması durumunda da tedavi olarak kullanılır.

Acnelyse krem kullananlar

Acnelyse krem kullananlar krem hakkında birçok olumlu yorum yapmışlardır. Kullananlara göre, bu krem sivilce tedavisinde en iyi gelen kremlerden birisidir. Krem cildi soyduğu ve kuruttuğu için kullananlar kremin gündüz kullanılmamasını önermiştir. Aynı şekilde karın bölgesindeki çatlaklara da iyi geldiğini söyleyen kullanıcılar kremin her gün sürülmemesini ve bir gün ara ile kullanılmasını şiddetle önermektedir.

Acnelyse Krem İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

En çok kullanım alanlarından birisi sivilce izleri olan krem uzmanlar tarafından reçete ile verilmektedir. Peki, Acnelyse Krem İle sivilce izleri nasıl geçer? İlk tedaviye başlandığı dönemde sivilcelerde artış olabilir. Bunun nedeni ise kremin lezyonlara gösterdiği etkidir. Bu durumda korkup ilacı kullanmayı bırakmanıza gerek yoktur. Kullanıma devam edilmesi gerekir. Sivilce izlerinin geçmesi tedavisinden olumlu sonuç almanız için kremi düzenli kullanmanız gerekir. Kremi düzenli olarak özellikle 2-3 hafta kullanmalısınız. Mümkün ise kullanımı 2 günde 1 yapmalısınız. Tedavinin gidişatına göre 2-3 hafta süresi artabilmektedir. Bir buçuk aya kadar tedavi süresinin uzaması olağandır. Ancak beklenen süreler sonrasında tedavi bitiminde pürüzsüz bir cilde sahip olmak muhtemeldir.

Acnelyse krem reçetesiz alınır mı?

Acnelyse krem eczanelerden alınabilmektedir. Peki, Acnelyse krem reçetesiz alınır mı? Acnelyse krem uzmanlar tarafından uygun görülen kişilere verildiğinden dolayı asla reçetesiz alınmamaktadır. Cilt doktorunuzun önerisi olmadan asla reçetesiz bir şekilde almayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029