Bir Ayda 10 Kilo Vermek

0 38

Kilo vermek, fazla kilo sorunu olan hemen herkesin hayali. Fakat mevcut kilomuz ulaşmamız gereken ideal kilodan çok fazlaysa kilo vermek epey zaman alıcı ve can sıkıcı bir şey olabilir. Bu yüzden dengeli sağlıklı bir diyet uygulamak ve hızlı kilo vermek önemli. Bir ayda 10 kilo vermek için tabi oldukça fazla şey yapmak gerekiyor. Günlük kalori alımını epey düşürmek de bunlardan yalnızca birkaçı. Peki ayda 10 kilo vermek mümkün mü? Bir ayda 10 kilo nasıl verilir?

 

Bir Ayda 10 Kilo Vermek İçin;

  • Günlük kalori alımınızı iyice düşürün.
  • Her gün 1 saat yürüyüş yapın.
  • Sağlıklı yiyecekler tüketin ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin.

 

Kalori Alımını İndirin

Fazla kilo sorununuz varsa kilo vermek için kalori alımını indirmek gerekiyor. Günlük kalori alımınızı ihtiyacınız olan kalori miktarından 2000-2500 aşağıya indirirseniz bir ayda tam 10 kilo verebilirsiniz. Bu açıdan baktığımızda zaten günlük kalori ihtiyacınız 2000-2500 arası yani 60-80 kilo bir bayansanız, bir ayda 10 kilo vermek için hiçbir şey yememeniz gerekiyor. Bu yüzden bir ayda 10 kilo vermek isteyenlerin 110 kilo ve üzeri olması gerek.

 

 

Her Gün Bir Saat Yürüyüş Yapın

Günde bir saat yürüyüş 80 kilo bir bayan için 250 kaloridir. Her gün bir saat yürüyen 80 kilo bir kadın veya erkek en az 250-300 kalori yakmaktadır. Bu kalori yakımı, beslenmede hiçbir kısıtlama olmasa bile ayda en az 1 kilo vermenizi sağlıyor. Ayda 9 kilo verdirecek bir diyet uygulayıp üstüne her gün bir saat yürürseniz ayda ortalama 10 kilo kaybedebilirsiniz.

 

Beslenme Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Kilo almanızın tek nedeni beslenme alışkanlıkları ve psikolojik sorunlardır. Dünya üzerindeki herkes doyana kadar yemek yer, bazıları kilo alır bazıları ise 50 kilo kalır. Bunun en önemli nedeni yeme alışkanlıklarından kaynaklanıyor. Normal bir insan kilosunu sabit tutmak için çaba sarfetmez, çünkü beslenme alışkanlıkları son derece normaldir. Bu yüzden, kilo vermek isteyen kişilerin, düşük kaloriyle midelerini doldurması gerekir. Örneğin 278 kalori içeren salatalık yediğinizde mideniz tamamen doygunluk hisseder, fakat hamburger yiyerek doymak için ortalama 1384 kalori almak gerek. Her öğünde bu kadar yediğinizde ciddi anlamda kilo alıyorsunuz.

Mutlaka İlginizi Çeker: 2020 Trend Bluz Modelleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029