Boncuk Kaynak Nedir?

0 48

Boncuk kaynakKadınlar saçlarına erkeklerden daha fazla önem verir. Bir kadın için saçlarının güzel gözükmemesi onun bir sürü işini erteleme sebebidir. Kadınların saçları dökülebilir hatta saça uygulanan yanlış ve aşırı işlem dolayısıyla kopabilir. Bu durumda kadınlar saçlarına kaynak yaptırmayı en sağlıklı yöntem olarak görürler.

Kaynak saçların daha dolgun, daha uzun ve daha fazla gözükmesi için saça yapılan saç ekleme işlemdir. Kaynak saçın daha hacimli ve uzun gözükmesi açısından kadınların kurtarıcısıdır. Bu kaynak işlemleri arasında en çok kullanılan boncuk kaynak türüdür. Peki boncuk kaynak nedir? Bu kaynak türünde gerçek saça takılacak kaynak boncuk ya da halka olarak bilinen aparatlar yardımı ile eklenir.

Boncuk Kaynak Nasıl Yapılır?

Boncuk kaynak, kaynak türleri arasında en yaygın tercih edilen kaynak türlerinden birisidir. Peki, boncuk kaynak nasıl yapılır? Gerçek saça eklenen kaynaklar boncuk ya da halka adı verilen aparatlarla sabitlenmektedir. Bu süreç içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken husus boncuğun ya da halkanın düzgün bir şekilde sıkıştırılabilmesidir.

Sıkıştırılma fazla olduğu zaman saçlarda kopma meydana gelebilir, bu yüzden yapılırken çok sıkıştırılmaması gerekir. Bu durum düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra işlem tamamlanmış olur. Kendinden emin, becerikli bir kuaför bu işlemi çok kısa bir sürede tamamlar. Boncuk kaynak saçların ömrü ortalama 3 aydır. Ancak 3 ay sonra saçlar çöpe atılacak diye bir kural yoktur. Saçlardan ayrılan kaynaklar bakımı yaptırıldıktan sonra aynı şekilde tekrar takılabilir.

Boncuk Kaynak Miktarı Ne Kadar Olmalıdır?

Saçlarını yaptırmak isteyen kadınların sorduğu soruların başında boncuk kaynak miktarı ne kadar olmalıdır sorusu yer alır. Boncuk kaynak miktarı kaynak yapılacak kişinin saçının gürlüğüne göre değişim göstermektedir. Çok gür olmayan normal bir saça 150 tane, ortalama gürlükteki bir saça 200 tane, gür bir saça ise 250 tane saç takılabilir. Tabii ki bu durumda takılacak olan saçın gramajı da göz önünde bulundurulmalıdır.

Boncuk Kaynak Gerçek Saç Mıdır?

Çoğu kaynak biçiminde gerçek saç kullanılırken kimisinde ise plastikten yapılmış saçlar kullanılır. Peki, boncuk kaynak gerçek saç mıdır? Boncuk saçta gerçek saç kullanılmalıdır. Çünkü kullanılan saçın her türlü şeye karşı hazır olması gerekmektedir. Kullanılan 1. Kalite ham saç, boya, fön veya maşa gibi işlemler için dayanıklı olmalıdır.

Boncuk Kaynak Kullanımı

Boncuk kaynak kullanımı saçın ömrü ve düzgün görünmesi açısından çok önemlidir. Boncuk kaynak saçları kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi saçları yıkarken ve kuruturken yıpratmamak ve karıştırmamaktır. Saçınızı kafanız dik bir şekilde yumuşak bir şampuan yardımı ile zorlamadan yıkamalısınızdır. Kurutma işlemi sırasında ise saçlarınızı yukarıdan aşağı doğru kurutmalısınız. Aksi takdirde saçta karışmalar ve yıpranmalar meydana gelir.

Boncuk Kaynak Avantajları

Saç ekleme işlemleri için birçok farklı kaynak çeşidi vardır. Boncuk kaynak diğerlerine göre daha fazla avantaj sunar. Boncuk kaynak avantajları çok fazla olmakta birlikte dikkat edildiği sürece daha da fazlalaşabilmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra özel bir saç bakımı gerektirmemektedir. İşlem sonrasında saçınıza herhangi farklı bir işlemi yaptırabilirsiniz; fön, boya, röfle gibi. Kaynak saçların çıkarılması durumunda saçlarınızda acı ve kopma olmaz. Kaynak uygulamasının kullanım süresi bittiği zaman saçlarınızı kestirmek zorunda kalmazsınız. Takılan yerlerden rahatça doğal yollarla çıkarlar. Kullanım süresi dolduğunda kullanılan kaynaklar bakım yapılıp tekrar takılabilir.

Boncuk Kaynak Kullanım Süresi

Genellikle saça uygulanan boncuk kaynağın kullanım süresi kişinin saç uzama hızına göre değişir. Boncuk kaynak kullanım süresi ortalama bir kişide 3 veya 6 ay arasındadır. Bu süre dolduğu takdirde saçtaki kaynaklar çıkarılmalıdır. Çünkü saçlar uzadıkça saçtaki boncuklar aşağı doğru inmektedir. Bu hoş bir görüntü olmaz. Bununla beraber çıkarılmasının hemen ardından isteğe bağlı tekrar takma işlemi gerçekleştirilebilir. Bakımı yapılan boncuk kaynaklar kuaför tarafından tekrar takılabilir.

Boncuk Kaynak Saçtan Nasıl Çıkarılır?

Saçlarına boncuk kaynak yaptırmak isteyen insanların en çok merak ettiği sorulardan birisi de bu kaynakların ömrü dolduğunda nasıl çıkarılacağıdır. Boncuk kaynak saçtan nasıl çıkarılır? Boncuğun saçtan çıkarılması için halka şeklindeki mikro aparatlar pense yardımı ile gevşetilir. Bu işlem esnasında saçta herhangi bir hasar meydana gelmez. Bu sayede saçlarınızı kestirmenize de gerek kalmaz.

Boncuk Kaynak Saç Ne Kadar Sürede Uygulanır?

Saçlarına bakım yaptırmak isteyip boncuk kaynak saça başvuran kişilerin en çok merak ettiği şey de yapılış süresidir. Peki, boncuk kaynak saç ne kadar sürede uygulanır? Takılacak olan saç tutamları bu noktada büyük rol oynar. Çünkü saç tutamlarının gramajı ve adetine göre sürede değişiklik olur. Fazla saç takılacağı zaman bu işlem iki ya da iki buçuk saati bulabileceği gibi, az saç takılacağı zaman bu işlem bir ya da bir buçuk saatlik tek seansla sonlanabilir. Boncuk kaynak saç yapımı ertesinde başka işleme gerek kalınmayacağından güne kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029