Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

4 89

Büyük Beden Elbise veya pantolon, kazak gibi parçaları seçebilmek, bazı önemli ipuçlarını göz önünde bulundurmayı gerektirir. Büyük beden kadınlar için bu ipuçları oldukça kurtarıcı olabilmekte, diledikleri parçaları giyerken fazlalıklarını kamufle ettikleri için hem daha rahat hem daha şık olmaları sağlanabilmektedir. Büyük Beden Günlük Elbiseler veya mayolar, tercihiniz hangi trend üründen yana olursa olsun işinize yarayacak olan püf noktaları sizler için bir araya getirdik.

Büyük Beden Kadınlar İçin Giyinme İpuçları

Büyük Beden İç Giyim veya gündelik giyim parçalarına bakarak büyük beden kadınların nasıl giyinmesi gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Aslına bakarsanız nasıl ki zayıf kadınların nasıl giyinmesi gerektiğini sorgulamıyorsak aynı özgüvenin büyük beden kadınlar için de geçerli olması gerektiğini unutmamalıyız. Yalnızca saklamak istenen fazla kiloları daha da belirgin kılarak vücut görüntüsünü istenen imajla göstermek için bazı ipuçlarına ihtiyacınız olabilmektedir. Daha ince ve fit görünmek herkesin dilediği, bunun için de kullanabileceğiniz birkaç tüyo mevcut.

Öncelikle Büyük Beden Bluz kullanımınız esnasında dikkat edebileceğiniz ‘’bele gömlek bağlama’’ sırrından bahsedebiliriz. İnce bir gömleği tam bel kıvrımının olduğu yere bağlayarak yan bölgelerdeki fazla kiloyu kamufle edebilir, özellikle yaz aylarında bu şekilde sahilde de son derece havalı görünebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken yün hırka gibi kalın dokulu parçaları bele bağlamanın hem terleterek rahatsız edebilecek hem de daha dolgun bir görüntü verecek bir hata olduğunu unutmamaktır.

Büyük Beden Pantolon satın alırken siyah rengi tercih etmekten çekinmeyin, elbette rengarenk giyinmek isteyebilirsiniz ancak bu hakkınızı üst giyim parçalarında kullanarak alt kısmı daha kavisli ve fit göstermek için siyahı seçmek mantıklı olacaktır.

Sıra çanta seçimine geldiğinde büyük boy sırt çantalarını tercih ederek görünmesinden çekindiğiniz bölgeleri saklamanız mümkün. Odak noktasını daha çok giyim parçalarına çekecek olan büyük sırt çantaları, yalnızca kiloları saklamakla kalmayıp aynı zamanda daha rahat seyahat imkanı sağlayarak fonksiyonel aksesuarlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Büyük Beden Günlük Elbiseler veya tshirtlerden yana tercih yaparak rahatlığını önemsediğini göstermek isteyen kadınların ise kol kesimlerine dikkat etmesi önerilir. Omuz hizasındaki fazla kısa kollar daha kilolu bir görünüme neden olabilirken, dirsek veya hafif dirsek üstü boydaki kol kesimleri ile kol ve göğüs çevresindeki fazla kilolu bölgeler daha zayıf görünebilmektedir.

Büyük Beden Kadınların Sık Yaptığı Giyim Hataları

Büyük Beden Abiye seçimleri esnasında kilolarını saklamak isteyen ve böylece özel günlerde daha şık görünmeyi arzulayan kadınlar genellikle bu amaçla bol veya düz kesimli modelleri incelemekte, bu şekilde daha zayıf görüneceğine inanmaktadır. Oysa tam tersi vücut hatlarını ön plana çıkararak yapılan hafif dar seçimler daha ince bir siluet oluşturmakta, kiloların vücuda kattığı hoş kıvrımları daha etkili şekilde gösterebilmektedir. Bu nedenle elbise veya abiye seçimlerinde beli saran ve tam oturan modelleri değerlendirmenizi öneririz.

Büyük Beden Tesettür Abiye modellerinde ise pek çok kilolu hanımın en büyük hatası fazla uzun modelleri tercih etmek olmaktadır. Tıpkı Büyük Beden Elbise tercihlerinde geçerli olduğu gibi fazla bol ve salaş kesimler daha kalın ve kilolu bir imaj yaratmakta, bu nedenle tesettür giyimin kendine has çizgisi bozulmadan daha bilek boyu uzunlukta ve hafif dar kesim modellerin incelenmesi gerekmektedir.

Büyük Beden Mayo seçimi için genellikle çizgilerden, tek renkli tasarımlardan ve kiloları gözde karmaşa yaratarak saklayabileceğine inanılan küçük desenlerden yana hakkını kullananların aslında farkında olmadan hata yaptıklarını bilmenizde fayda vardır. Küçük desenler sanılanın aksine yarattığı karmaşık algı ile kilolu kısımların ortaya çıkmasına neden olurken daha büyük ve sade desenler mayoların kusurları saklamasına yardımcı olan en büyük sırrıdır.

Sizlerde verdiğimiz küçük tüyolar doğrultusunda giysileri artık sizi daha ince gösterecek bir formda tercih edebilir ve şıklığı fitlikle buluşturabilirsiniz.

4 Yorumlar
  1. […] Mutlaka İlginizi Çekebilir: Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli? […]

  2. […] İlginizi Çekebilir: Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli?  […]

  3. […] İlginizi Çekebilir: Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli? […]

  4. […] gerekli kılan büyük beden tarzında özellikle renk seçimlerine dikkat etmek gerekmektedir. Fazla kilolu görünmemek adına yalnızca siyah veya kahverengi gibi koyu renklerden yana tercih yapmanıza […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029