Diş Macunu İle Burun Küçültme Mümkün Mü?

0 78

Diş Macunu İle Burun Küçültme, son yıllarda revaçta olan bir uygulamadır. Burun, yüz güzelliğini ortaya çıkartan organlarımızdan bir tanesidir. Pek çok insan, burun kemerlerinden dolayı bıçak altına yatmakta ve doktorlara bir servet ödemektedir. Bu nedenle ameliyat seçeneğine alternatif aranmaktadır. Son zamanlarda gündeme gelen konulardan bir tanesi de “Diş macunu ile burun küçültme mümkün mü?” olmaktadır.

Burunlarındaki kemer sorunlarından kurtulmak isteyen bireyler, diş macunu ile burun küçültme mümkün mü sorusunu araştırmaktadır. İnternet üzerinde yayınlanmış videolara, makalelere ve internet fenomenlerine göre bu işlem ile burun küçültme mümkündür.

Doğal Yollarla Burun Kemeri Düzeltme

Pek çok insan, ameliyat olmadan ve büyük bir meblağ ödemeden güzel bir buruna sahip olmak istemektedir. Burnunuzu daha güzel bir şekle sokabilmek için kemer bölgesinin yok edilmesi gerekmektedir. Burun şeklinin önemi, neredeyse her insan tarafından bilinmektedir. Zira bir insana baktığınız zaman yüz bölgesinde en dikkat çeken şey burundur.

Burun düzeltme için evde deneyebileceğiniz egzersizler bulunmaktadır. Burun küçültme egzersizleri düzenli ve doğru şekilde yapılırsa, er ya da geç iyi bir sonuç alabilirsiniz. Ancak bu işlemin ameliyat gibi dakikalar içerisinde gerçekleşmesini beklerseniz, büyük bir hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Aşağıda yer alan listede burun düzeltme işlemi için tercih edebileceğiniz bazı egzersizler anlatılmaktadır.

  1. Önce sağ burun deliğinizi kapatarak yalnızca sol taraftan nefes almak, sonrasında ise tam tersini yapmak burun şekline ve işlevine yardımcı olmaktadır. Çok fazla güç gerektirmeyen bu egzersizi her gün yapabilirsiniz.
  2. Sağ ve sol işaret parmağını burun kenarlarınıza yerleştirerek nazik baskılar ile masaj yapabilirsiniz. Masajın daha kolay olması için doğal yağlar kullanabilirsiniz. Bu masajlar, günde 2 defa ve 5 dakika olmalıdır. Uzun süreçte burun masajı sayesinde iyi bir sonuç alabilirsiniz.
  3. Baş ve işaret parmağınız ile burun kanatlarınızı kıstırabilirsiniz. Çok sert olmamak kaydıyla burnunuzu yukarı doğru sıkıştırarak çekerseniz, burnunuzun şeklinde değişikliklere şahit olabilirsiniz.
  4. Burun kanatlarını kıstırma işlemine ek olarak kıstırdığınız burnunuzu sağ ve sola doğru çekerek de burun şeklinize destekte bulunabilirsiniz.
  5. Burun güzelleştirme işlemi için buz kullanarak burnunuzda olabilecek şişlik gibi şekil bozukluklarını giderebilirsiniz. Bir küp buzu ince bir beze sardıktan sonra oval hareketlerle burun bölgenizde gezdirebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen egzersizler, 18 yaş üstü bireyler içindir. Zira insanlar 18 yaşına kadar kesintisiz olarak gelişmektedir. Eğer bu egzersizleri 18 yaşından küçük insanlar yaparsa, gelişim sorunları ile karşı karşıya kalabilirler.

Mandalla Burun Küçültme

Mandalla burun küçültme her bireyin hayatında en az bir kere de olsa denediği bir yöntemdir. Kimilerinin eğlence amaçlı kimilerinin ise burun kanatlarını küçültmek amaçlı denediği mandal yöntemi, hiç de sağlıklı değildir. Mandal, burnu gereğinden fazla sıkıştırarak nefes almayı zorlaştırır ve tahrişlere sebep olur. Bu nedenle hiçbir uzman tarafından mandalla burun küçültme egzersizi tavsiye edilmemektedir.

Mandal kullanmadan bazı egzersizler sayesinde burun kanatlarınızın daralmasını sağlayabilmeniz mümkündür. Bu egzersiz için işaret ve orta parmağınızı mandal gibi kullanarak hafif baskılar ile burun kanatlarınızı kıstırabilirsiniz. Ancak bu işlemde fazla güç kullanmak burnunuza zarar verecektir.

Diş Macunu İle Burun Küçültme

Buruna diş macunu sürmek, son zamanların en çok merak edilen konuları arasındadır. Diş macunu, burun çevresindeki ödemin azalmasına ve düzgün bir şekil almasına yardımcı olmaktadır. Ancak diş macunu, hassas cilde sahip olan bireylerde tahriş ve kızarıklığa neden olabilir. Bunun yanı sıra, diş macunu ile burun küçültme işlemi 18 yaş üstü bireyler için geliştirilmiştir. Zira çocukların gelişimini olumsuz etkileyebilir.

Diş macunu ile burun küçültme işlemi yapmak isteyen bireyler, 3 malzeme ile burun masajı yapabilir. Diş macunu içeren bu tarif, yapılışı ile birlikte aşağıda yazılmaktadır.

  • 1 çay kaşığı naneli diş macunu
  • 1 çay kaşığı sirke ya da limon suyu
  • 1 çay kaşığı zencefil tozu

Yukarıda belirtilen malzemeleri iyice karıştırarak yoğum kıvamlı bir macun elde edebilirsiniz. Bu macunu yumuşak kıllı bir diş fırçasına alarak burun kemerinize ve kemik yanlarına sürebilirsiniz. 5 dakika sürecek bu işlem, düzenli olarak yapılırsa gözle görülür bir fark olacaktır. Ancak tahriş gibi durumlar söz konusu olursa, hemen burnunuzu temizlemeli ve bir daha bu işlemi yapmamalısınız.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029