Diş Macunu İle Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

0 50

Diş macunu ile tüylerden kurtulma son zamanların popüler uygulamalarındandır. Diş macunu ihtiva ettiği kimsayallar yardımıyla tüy köklerini tahriş edip kılların çıkmasını engelleyebilir. Sadece bilhassa cildi kırılgan olan kişiler için bu yöntem ciltte kızarıklık, kaşıntı ve tahriş yapabileceğinden bu kişilere diş macunu yöntemi önerilmez.

Diş Macunu İle Evde Vucut Tüylerinden Kurtulma Yöntemi

diş macunu ile tüylerden kurtulma kadınlar kulübü
diş macunu ile tüylerden kurtulma kadınlar kulübü

 

Diş macunu ile evde vücut tüylerinden kurtulma yöntemi  Youtube’da son zamanların en popüler videolarından olmuştur. Ek olarak diş macunu ile tüy dökme kadınlar kulübü  şeklinde bayanların birbiri ile  görüş alışverişinde bulunmuş olduğu platformda sıkça dile getirilmiştir. Diş macunu ile tüy dökme aşağıda anlatılan yöntem kullanılarak vücut kıllarından kurtulduğunu iddaa etmektedir. İşte diş macunu ile tüy dökme tarifi;

Diş Macunu İle Evde Vucut Tüylerinden Kurtulma Yöntemi Malzeme Listesi

  • Yarım tatlı kaşığı diş macunu
  • Yarım aloe vera yaprağından çıkardığınız aloe vera jel (Alo vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli kaşıkla çıkarabilirsiniz veya kozmetikçilerden hazır aleo vera jel satın alabilirsiniz)
  • Yarım limonun suyu
  • Yarım tatlı kaşığı soda

Diş Macunu İle Evde Vucut Tüylerinden Kurtulma Yöntemi Uygulama

Uygun bir kabın içine yarım aloe vera yaprağından çıkardığınız aloe vera jeli,yarım tatlı kaşığı soda ve diş macununu alıp karıştırın. Arkasından içine yarım limonu sıkıp karışımı son kez güzelce karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı vücudunuzda istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürüp 10 dakika beklemeye alın. Bu süre dolduktan sonrasında bir lif ve su ile karışımı cildinizden ovalayarak paklayın.

Diş Macunu ve Tüy dökücü Krem Kullanılarak Vucut Kıllarından Kurtulma

Bu yöntem oldukca değişik şeklinde gelse de kullanım memnun olanlar bulunduğunu toplumsal içerik platformlarında sıkça duymaktayız.

Diş Macunu ve Tüy dökücü Krem Kullanılarak Vucut Kıllarından Kurtulma Malzeme Listesi

  • 2 kaşık tüy dökücü krem
  • 1 kaşık diş macunu

Diş Macunu ve Tüy dökücü Krem Kullanılarak Vucut Kıllarından Kurtulma Uygulama

Bir kabın içinde tüy dökücü krem ile diş macununu karıştırın. Arkasından bu karışımı vücuttaki istenmeyen tüylerin üstüne sürüp 20 dakika beklemeye alın. Sonrasında karışımı lif yardımıyla masaj yaparak ciltten arındırın. Son olarak cildinizi ılık suyla sudan geçirin. Bu uygulama sonrasında tüylerin kökten temizlendiğini ve cildinizin pürüzsüz bir görüntü aldığını farkına varacaksınız.

Diş Macunu ve Şeker Kullanılarak Vucut Kıllarından Kurtulama

diş macunu ve şeker ile
diş macunu ve şeker ile

Diş Macunu ve Şeker Kullanılarak Vucut Kıllarından Kurtulama Malzeme Listesi

  • 1 yiyecek kaşığı diş macunu
  • Yarım yiyecek kaşığı limon suyu
  • 1 yiyecek kaşığı şeker

Diş Macunu ve Şeker Kullanılarak Vucut Kıllarından Kurtulama Uygulama

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Hazırlanan bu karışımı vücudunuzda bulunan istenmeyen tüylere uygulayabilirsiniz.

Diş Macununu Tüy Dökücü Olarak Kullanmanın Zararı Varmıdır

Diş macunu ile tüy dökücü hazırlamak her ne kadar son zamanlarda oldukca popüler olsa da uzmanlar bu yöntemi kullanmayı tavsiye etmemektedir. Şu sebeple diş macununun muhteviyatında bulunan metanol, triklosan, alkol, sodyum, karbonat, sodyum lauril sülfat ve hidrojen peroksit gibi maddeler yalnızca diş için uygundur, cilde sürülmesi uygun değildir. Cilde uygulanan diş macunu cilt üzerinde  kızarıklık veya tahrişe yol açabilir. Bu nedenle vücudunuzda bulunan istenmeyen tüyleri temizlemek isterken ciddi cilt problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Dikkatli olmanızda fayda vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.