Dore Saç Rengi Nasıl Olur?

0 44

Dore saç rengi uzun yıllardır kullanılan saç renklerinden bir tanesidir. Sarı saç seven kadınların ilk tercihi olan dore tonlar, bu saç rengini ilk defa yaptıracak kadınların kafasında soru işaretleri oluşturmaktadır. Pek çok kadın “Dore saç rengi nasıl olur?” gibi konular üzerine araştırmalar yapmaktadır.

Dore saç rengi nasıl olur diye düşünen kadınlar, bu saç renginin her tene yakışmayacağını bilmelidir. Dore saç rengi hakkında bilinmesi gereken detayları öğrenebilmek için aşağıda yer alan başlıklara göz atabilirsiniz.

Dore Saç Rengi

Dore saç rengi, sarının tonları arasında yer almaktadır. Dore, normalde altın sarısı rengi için kullanılan bir terimdir. Altın ışıltılar barındıran saç renklerinin tamamı dore olarak geçmektedir. Dore tonları, yalnızca sarı saç boyalarında değil, kumral ve açık kahve saç boyalarında da görülebilmektedir.

Dore tonlarında saçlar, uzun yıllar boyunca modası geçmeden kullanılabilmektedir. Özellikle sıcak tonlarda bir cilt rengine sahipseniz, dore tonlar sizin için ideal saç renklerinden bir tanesi olacaktır. Ancak soğuk cilt tonları, dore saç renginden uzak durmalıdır.

Dore Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Dore saç rengi hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi de bu saç renginin kimlere yakışacağı üzerinedir. Dore, oldukça zor bir renktir. Zira kahverengi gibi klasik bir renk olmadığı için her bireye yakışmamaktadır.

Dore saç renginin kendinize yakışıp yakışmayacağını öğrenmek için bileğinizin iç tarafındaki damar renklerini kontrol edebilirsiniz. Eğer derinizin altında gözüken damarların rengi mavi veya mor gibi duruyorsa, cilt tonunuz soğuk demektir. Eğer damarlarınız yeşil gibi duruyorsa, cilt tonunuz sıcak demektir. Yeşil ve mavi damarlar görebiliyorsanız, bu demek oluyor ki tarafsız bir cilt rengine sahipsiniz.

Dore tonları, sıcak cilt tipi için idealdir. Yani damar renkleriniz yeşil ise, dore saçların size yakışmama ihtimali yok denecek kadar azdır. Ancak bu noktada seçeceğiniz dore saç boyasının tonuna da dikkat etmeniz gerekecektir. Dore saç boyaları kızıl, kahverengi, sarı gibi farklı yansımalara sahip olabilmektedir. Saç boyası seçimi yaparken mutlaka satış danışmanlarıyla konuşup bilgi almanız gerekmektedir.

Dore Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Dore saç boyası kullanan kadınlar, saç bakımına özen göstermelidir. Zira sarı ve açık tonlu saçlar, her zaman daha bakımsız görünmeye meyillidir. Açık renk saçlarda kırıklar daha belli olmakta ve sarının tonu tutmaz ise bakımsız bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Dore tonlarda saçlara sahipseniz, düzenli olarak kuaföre girmeseniz bile evde bakım yaparak saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dore saç bakımında en zorlu durumlardan bir tanesi de rengin akma durumudur. Dore tonlardaki tüm boyalar, birkaç yıkama sonucunda turunculaşmaya başlamaktadır. Saçta kızıl yansımalar olması, pek çok kadının korkulu rüyasıdır. Eğer saçınızdaki fazla dore tonlarından kurtulmak istiyorsanız, mor şampuan kullanmanız gerekmektedir. Mor şampuan, sarı tonların zır rengi olan mor pigmentler içermekte e saç tonunu eşitlemektedir.

Dore saç boyası kullanan kadınlar, saçlarını düzenli olarak kestirmelidir. Zira daha önce de bahsettiğimiz gibi, sarı renk saçlardaki kırıklar daha fazla belli olmaktadır. 2 ayda 1 defa olacak şekilde saçlarınızın uçlarını kestirirseniz, saçınız hem daha sağlıklı görünecek hem de daha güçlü uzayacaktır.

Dore saç rengi kullanıyorsanız, saçlarınızın sağlıklı durabilmesi için saç bakım maskeleri ve yağlarından yardım alabilirsiniz. Üstelik dışarıdan hazır olarak alabileceğiniz gibi, saç maskelerini kendiniz de yapabilirsiniz. Saçınızın ihtiyacına uygun maske tariflerini bulduktan sonra haftada 1 ya da 2 haftada bir olacak şekilde saçlarınızı güçlendirebilirsiniz.

Dore Saç Boyası

Dore saç boyası, pek çok kadının aradığı boyalar arasında yer almaktadır. Pek çok kadın, internet üzerinde dore saç boya numaralarını araştırmaktadır. Ancak her boya markası, her bir boya rengi için farklı bir kod kullanmaktadır. Bu nedenle boya numaraları ile ilgili net bir bilgi vermek mümkün değildir.

Dore saç boyası almak isteyenler, seçim yaparken dikkatli davranmalı ve boya kutularının üzerinde yer alan renk sonuçlarına göz atmalıdır. Ayrıca eğer mağazadan alacaksanız, reyon sorumlusu ile konuşarak bilgi alabilirsiniz. Boyatma işlemini kuaförde yaptıracak kadınlar ise, istedikleri sonucu alabilmek için güvenilir bir kuaföre gitmelidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029