Ortamın Atmosferini Baştan Aşağı Değiştirecek Duvar Dekorasyon Fikirleri

0 48

Evinizin çevresi, hatta evinizi ev yapan en önemli bileşeni olan duvarlar, dekorasyon dendiği zaman en çok dikkat edilmesi gereken ve en çok özen gösterilen kısımlarıdır. Duvar dekorasyon fikirleri ise tarzınızı yansıtmak için uygun bir alan sunmasının yanında evinizin ruhunu değiştirmek için son derece ideal odak noktaları olmakta, duvar dekorasyon ürünleri içerisinde ön plana çıkan sezon trendleri bu kadar oldukça faydalı olmaktadır. Sizler için seçtiğimiz duvar dekorasyonuna ilişkin fikirler ve ürünlerle siz de evinizin tüm havasını birdenbire değiştirmeye hazır olun.

 

En Çok Beğenilen Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvarların evin geneline yön veren özgün ve kaliteli bir görünümünün olması kadar, evin doğal atmosferi ve genel tarzıyla da uyumlu olması son derece önemlidir. Duvar dekorasyon önerilerine baktığımızda özellikle canlı tonların trend halini aldığını görmek mümkün olmakta, her ne kadar krem, fildişi veya sütlü kahve gibi nötr tonlar genel olarak revaçta olsa da pastel tonların huzurlu görünümünden veya parlak tonların enerjisinden faydalanmak da kesinlikle değerlendirilmesi gereken fikirler arasındadır.

Duvar dekorasyon ürünleri dendiği zaman akla ilk gelen kategorilerden olan çerçeve ve tablolar ise en az duvar rengi kadar önemli olmakta, özellikle fotoğrafları koymak için seçtiğiniz çerçevenin veya tablolara hakim olan renklerin ev geneliyle uyumlu olması son derece önemli olmaktadır. Tablo seçimi sırasında evin modern bir tarzda mi yoksa klasik bir tarzda mı olduğuna dikkat etmeniz gerekmekte, resmin sanatsal tarzına bu doğrultuda karar vermek en doğrusu olmaktadır.

Kullanışlı ve Tarz Sahibi Duvar Dekorasyon Ürünleri

Duvarlarınızı renklendirmek istediğinizde elbette tek seçeneğiniz resim ve fotoğraflar değildir, duvara asılan dekoratif ürünler de en az tablolar kadar yaratıcı, sanatsal ve çekici görünmekte, hatta bu aksesuarları kendiniz el sanatlarından faydalanarak yapmanız da evinizde kendinizden izler taşımanıza yardımcı olmaktadır. Aksesuarlar söz konusu olduğunda duvarın hangi kısmında kullanım alanına sahip olduğunuzu değerlendirmeniz gerekmekte, örnek vermek gerekirse tavanı yüksek olan evlerde duvarın üst kısımlarından sarkan bir zincir veya sarmaşık tüm duvar yüzeyinde süzülerek son derece şık görünebilmektedir.

Raflar, duvar dekorasyon ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden olmakta, çünkü bu alanlar hem depolama konusundaki fonksiyonelliği hem de istenen hemen her formda bulunabilir olmalarıyla senelere meydan okuyan trendler arasındadır. Raflar sayesinde çocuk odası gibi zeminin mümkün olduğunca boş olmasını arzuladığınız odalarda oyuncakları koymak için alan yaratabilir veya kitaplarınızı salonda sergilemek için televizyon yanları gibi ölü alanları değerlendirebilirsiniz.

 

Mutlaka Denemeniz Gereken Yenilikçi Duvar Dekorasyon Fikirleri

Yenilikçi ve modern tarzın en çok yansıdığı ev alanları olan duvarlarda duvar kağıdı gibi klasik ve pratik fikirleri modanın yön verdiği motif ve desenlerle bir arada kullanmak, duvar temizliğini kolaylaştırırken yeni duvar dekorasyon görünümleri yaratmanın da en kolay hallerinden olmaktadır. Evinizde gerçek bir manzara görünümü yaratabilecek olan yeni nesil duvar kağıtları sayesinde tamamen boş olan bir duvarda gerçek deniz manzarası imajı yaratabilir veya yatak odanızın bir yanını ormana açılan bir kapı gibi gösterebilirsiniz.

Beğenilen bir diğer yenilikçi duvar dekorasyon fikirleri arasında yer alan trend de duvarları simetrik ve geometrik aynalarla donatmak olmakta, bu aynaların parçalı yapısı görünümü keskin bir aydınlıkla oldukça şık ve lüks bir boyuta taşırken ışığı yansıtmasıyla evi de çok daha geniş göstermektedir. Aynaların çerçevesiz olarak tercih edilmesi genişlik algısını daha da arttırmakta, ancak kalın çerçeveli büyük boy aynalar da duvarları kaplamak için kesinlikle değerlendirilmesi gereken fikirlerden sayılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029