Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

0 66

Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli. Kadınlar için hayatının en önemli uğraşlarından biri alışveriş yapmaktır. Bir dolap dolusu kıyafet olsa bile yine kıyafet yok diye yakınmalar başlar. Bu yüzden uzmanlar kadınların doğasının değiştirilemeyeceğine inanıyor. Kadınların çok alışveriş yaptıkları halde kıyafetim yok diye yakınmaları mağazalarda güzel görünen kıyafetin eve gelince üstüne uymamasıdır. Kıyafet dolabı dolu olduğu halde çoğu zaman 3 -5 kıyafet giyerler. Bu durumun önüne geçmek için elbise seçerken nelere dikkat edilmeli

Zayıf insanlar kendine kolay bir şekilde kıyafet bulurken kilolu insanlar her şey zayıflar için mi diyerek çoğu zaman hayal kırıklığına uğramaktadırlar. Bunun önüne geçmek için bu yazı dikkatle okumanızı tavsiye ederim. Kilolu bayanların yapmaması gereken şeyler listesinde tayt gelmektedir. Çünkü tayt giyiminde üst taraf ne kadar kapatılsa kapatılsın tayt yüzünden tüm kusurlar ortaya çıkar ve üstüne olduğundan 10 kilo daha fazla görünmesine neden olur.

Onun yerine dar bir kot pantolon ve şimdilerde çok moda olan bol tişörtlerle kusurlar kapatılabilir. Hem daha zayıf ve zarif bir görünüm sağlamasına neden olur. Her zaman bol tişört mü giyeceğiz denildiğini duyar gibiyim. Kesinlikle hayır. Bir etek ve bir gömlekle de şık olunabilir. Kullanımı bilinirse. Giyilen eteğin hafif bol olması bir kemerle desteklenirse gömlek içeriye sokulsa bile gayet zayıf ve güzel bir görüntü oluşturabilir.

Kilolu bayanların ya da vücudunda kusurları olan bir bayanın en çok yaptığı hatalardan biri de enine çizgili şeyler giyerek hem kilosunu hem de vücut kusurlarını ortaya dökerek çirkin bir görüntü oluşturmasıdır. Bu durumda yapılması gereken de bir ceket veya bol bir hırka ile kusurların kapatılarak daha güzel bir görüntüye kavuşmasını sağlamak olacaktır.

Bu saatten sonra giyilmeyen elbiseye yatırım yapmak ve el sürmeden dolapta eskimesini beklemek yerine dolabınızdaki daha el sürülmemiş kıyafetlerinizi gözden geçirmenizde fayda var. Alışveriş yapıldığında kesinlikle göz kararı bu bana gelir diyerek elbise alınmamalıdır. Evde yeterince kullanılmayan kıyafet sergisine bir yenisini daha eklemiş olursunuz. Elbiseyi deneyerek üzerinizde nasıl durduğuna iyice bir göz gezdirip öyle almanızı tavsiye ederim.

Kış mevsiminde seçilecek elbise renk tonları koyu renkler olmaktadır. Ancak son dönem trendlerinde sarı, mavi ve turuncu tonlarında seçildiği, aksesuarlar ile süslendiği bir gerçektir. Kış mevsiminde tabi ki kalın kıyafetler seçilmektedir. Ancak kalın olmaktan kasın hantal giysilerden ziyade sıcak tutacak giysiler olmalıdır. Bu şekilde seçim yapıldığında dilediğiniz aksesuar ve takı da rahatlıkla kombine edebilirsiniz.

Atkı seçimi yapılırken atkının tipi bir çanta, kemer ve diğer takılarla uyumlu olabilecek seçimine dikkat edilmelidir. Tek renkten ziyade çoklu renkler seçilerek atkıların eldiven ve şapka ile bir takım halinde olması da sağlanabilir. Unutmamak gerekir ki her şey ayrıntıda gizlidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029