En Yaygın Bilinen Diyetler 2021

0 38

En yaygın bilinen diyetler nelerdir? Diyet, kilo vermek için uyulması gereken, zorunlu beslenme kurallarına sahip bir beslenme çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Diyetler, uyulduğu takdirde başarılı sonuç veriyor ve kişiyi ulaşmak istediği hedefe hızlı bir şekilde ulaştırıyor. Kilo vermek için de sıklıkla kullanılan pek çok diyet var, bu diyetlerin büyük bir kısmı işe yararken, bir kısmı ne yazık ki etkisiz kalıyor. En Yaygın Bilinen Diyetler

 

  • Asker Diyeti
  • 5:2 Diyeti
  • İntermittent Fasting Diyeti

 

İÇERİKLER

Asker Diyeti

En yaygın bilinen diyet listeleri arasında olan asker diyeti, günde 1200 kaloriye endekslenmiş hızlı zayıflama programıdır. Diyete uyulduğu takdirde özellikle obez bireylerde ayda 10 kilodan fazla kilo verimi sağlanmaktadır.  Asker diyeti, sosis, muz, salam gibi besinleri içermekte ve son derece lezzetli besin maddelerine sahip olmaktadır. Bu diyeti harfiyen uygulayan gruplarda önemli miktarda yağ kaybı ve kilo verimi gözlenmiş. Özellikle 2 ay gibi kısa sürede bu programla 23 kilo verenler bile var.

 

5:2 Diyeti

Bu diyet yeni bir diyet sayılır. Henüz yeni yeni popülerleşmeye başladı, diyeti popüler hale getiren en temel şey tamamen serbest beslenme düzenine ve herhangi bir kalori kısıtlamasına dayanmayan bir diyet oluşudur. Diyet temel olarak, 5 gün boyunca serbest beslenme, 2 gün boyunca da aşırı kıt bir kalori alımına dayanıyor. Diyete başlayan bireyler 5 gün boyunca normal beslenme düzenlerine devam ederken, haftada iki gün günde sadece 600 ile 700 kalori arasında bir enerji alıyorlar. Diyetin zayıflama üzerindeki etkileri de muazzam. Özellikle fark etmeden kilo vermenizi sağlıyor.  Diyet kesinlikle kişileri zorlamıyor, ortalama 3 ayda 4 ile 6 kilo arası bir kilo verimi hedefleniyor.

 

Aralıklı Oruç

En Yaygın Bilinen Diyetler, Yine besin tercihi konusunda özgür bırakan diyet listelerinden biri. Aslında buna diyet dememek lazım çünkü sadece bir beslenme alışkanlığını temel alıyor. En yaygın bilinen diyetler listemize giren Intermittent Fasting, 3 aylık bir süre diliminde 5 ile 30 kilo arası kilo verimi sağlıyor. Diyet, insanların sadece belli sürelerde beslenmesini başka zaman dilimlerinde ise kesinlikle herhangi bir şey yememesini temel alıyor. Özellikle atıştırdıkları için kilo alan ve atıştırma alışkanlıkları olan insanlar üzerinde harika bir diyet stili. 8, 12 ve 24 saatlik versiyonları var. 8 ve 12 saat boyunca aç kalınan periyotlar daha çok kilo korumaya yönelik olsa da 16 ve 24 saat süren açlıklar daha çok kilo vermeye yöneliktir.

Mutlaka İlginizi Çeker: Kilo Almak İçin Öneriler 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029