Erkekler Neden Özel Bölgeyi Yalar?

0 717

Erkekler Neden Özel Bölgeyi Yalar?Erkeklerin cinsellikten beklenti ve istekleri, erkekler neden özel bölgeyi yalar? Sorusunun da sıklıkla sorulmasına neden oluyor. Özellikle kadınların önemli bir kısmı için alışılmadık bu durum gerçek manada garipsenirken, erkeklerin önemli bir kısmı için ise durum gayet normal algılanıyor.

Erkeklerin özel bölgeyi yalamaları ile ilgili yapılan birçok araştırma bundan hoşlanan kadın ve erkek sayısının beklenenden fazla olduğunu gösterirken, hoşlanmayan kişi sayısının ise çok daha fazla olduğunu gösteriyor.

Bu konu tamamen cinselliği çağrıştıran bir şekilde düşünülmemeli, tam aksine hem cinsel hem de psikolojik sağlık olarak değerlendirilmelidir. Birçok insan bu başlıkla karşılaştığında doğal olarak cinsel çağrışımlar aklına getirse de aslında konunun sağlık ve özellikle de psikolojik sağlık olarak ele alınması önemlidir.

Araştırmalarda İlginç Sonuçlar Ortaya Çıktı

Yapılan bazı araştırmalar erkekler neden yalar? Sorusuna cevap niteliği taşıyan sonuçlara ulaşırken, ortaya çıkan rakamlar ise bir hayli şaşırtıcı oldu. Türkiye’den katılımcılarında yer aldığı bir internet anketinde, erkek ve kadınlara ayrı ayrı erkeklerin özel bölgeyi yalamaları soruldu.

9 ülkeden toplamda 25 bin 700 katılımcının oyladığı ankete göre eşi veya sevgilisiyle bu tip bir fantezi kurmak isteyen erkeklerin oranı yüzde 33,2 olarak ortaya çıktı. Bu veriye göre bunu yapmış veya yapmayı hayal edenlerin sayısı, istemeyen kişilere göre bir hayli düşük oldu. Türk erkeklerinden ise 1410 kişi bu oylamaya katıldı ve bu fanteziyi yaşamak isteyenlerin oranı yüzde 29,13 olarak belirlendi.

Erkekler Neden Özel Bölgeyi Yalar? İşte Cevapları!

Erkekler Neden Özel Bölgeyi Yalar? Katılan anket sonuçları daha erkeklerin bunu yapma yüzdelerini gösterirken hem anket sonucu hem de uzmanlar sorunun cevabını da vermiş oldu. Buna göre erkeklerin özel bölgeyi yalama yani oral yapma isteklerinin altında farklı nedenler yatıyor.

Bu nedenlerin başında ise psikolojik etkenler ilk sıralarda yer alıyor. Diğer yandan partnerini memnun etme çabası da yine bu farklı psikolojinin altında yatan sebeplerden biri olarak görülüyor.

Aşağıda verilenler her erkek için geçerli değildir. Biri sırf sevdiği için bunu yapabilirken, bir başkası ise sevmese bile eşine daha fazla zevk vermek için böyle bir girişimde bulunabiliyorlar. İşte erkeklerin yalama isteği duymalarının başlıca nedenleri…

Cesaretini Göstermek İstiyor

Erkeklerin en bilinen ve değişmeyen özellikleri, her zaman ve her yerde cesaret gösterisi yapmalarıdır. Bu yatakta da geçerli olup erkeğiniz bu konuda da cesaretini test ediyor olabilir. Elbette bunu yapan tüm erkekler için bunu söylemek mümkün değildir. Erkekler bazen listemizde yer alan farklı sebeplerle de özel bölgeyi yalar. Ancak bunu yapmalarının önemli sebeplerinden biri, yatakta ne kadar cesur olduklarını göstermekten kaynaklanıyor olabilir.

Eşin Daha Mutlu Olacağını Düşünmesi

Kimi erkeklerin ise özel bölgeyi yalama veya sıklıkla öpme nedenleri tamamen farklı olup, bencillikten uzak bir şekilde eşinin daha fazla zevk alıp mutlu olacağını düşünmesinden kaynaklanır.

Bu tip erkekler daha çok paylaşımcı olup ilişkide sadece kendi zevkini değil, eşinin zevkini de en az onun kadar düşünür.

Yetersiz Olma Psikolojisi

Erkeklerin genital bölgeyi yalaması veya öpmesinin önemli nedenlerinden biri ise kendisinin yetersiz kalacağını düşünmesidir. Bazı erkekler bu psikoloji ile hareket ettiklerinden dolayı gerçekten başarısız olabilirler. Öncelikle daha sağlıklı bir psikoloji altında ilişki yaşamaya başlamak, cinselliğin iki taraf için de mutlu son ile bitmesini sağlar.

Şayet eşinizin hiçbir cinsel sağlık problemi bulunmuyor ve özel bölgeyi yalamasını yetersiz olma psikolojisine bağlıyorsanız, uzmanından psikolojik destek almanız önemlidir. Aksi halde istememesine rağmen yetersiz olacağı korkusu ile farklı arayışlara girmesi, cinselliği bitme noktasına getirebilir.

Farklılık Araması

Farklı fanteziler deneme arzusu, erkeklerin genital bölgeyi öpüp yalamalarındaki sebeplerden biridir. Erkekler kadınlara nazaran daha farklı fantezilere fazlasıyla düşkündür. Elbette biz kadınlarında belirli fantezileri olmaktadır ve bu gayet normal karşılanmalıdır. Ancak erkeklerin fantezi konusundaki tutumları, bizden biraz daha farklıdır.

Sınırsız Cinsel Birliktelik Arzusu

Kendisinin yatakta sınırsız olduğunu düşünen ve bunu göstermek isteyen erkek, bunu özel bölgeyi yalayarak gösterme çabasına girebilir. Her ne kadar sadece bunu yapmak birinin sınırsız olduğu anlamına gelmese de birçok erkeğin cinsellikte sevişirken sınırsız olduğunu göstermeye çalıştığı görülmektedir.

Bu düşünce aslında kadının sınır tanımayan erkekleri daha çok sevdiği algısından kaynaklıdır. Oysaki bu algı tamamen yanlış olup, her kadının özel bölgesinin yalanmasından veya öpülmesinden hoşlandığını söylemek mümkün değildir.

Kendisinin Hoşuna Giden Bir Eylem Olması

Bazı erkekler ise bunu sadece kendisinin hoşuna gittiği yaparlar. Kadının hoşuna gitmesi veya sınırsız olduğunu göstermek gibi takıntıları yoktur. Hoşuna gider ve bunu yapar. Hatta önemli bir kısmı yapılan anketlerde eşinin bu konudaki düşüncesini sormadıklarını belirterek, beklenenin aksine şaşırtıcı cevaplar vermişlerdir.

Kadınlar Erkeklerin Özel Bölgeyi Yalamasından Hoşlanıyor mu?

Yapılan birçok anket sonucunda, kadınların özel bölgelerinin yalanmasından hoşlanmadıklarını göstermektedir. 4 ayrı geniş kapsamlı anketin ortalama sonuçlarına göre kadınların yüzde 67’si, özel bölgenin yalanması veya öpülmesinden hoşlanmıyor. Yine bu anketlerde bundan hoşlanmayan aynı kadınların %39’unun bunun yapılmasından nefret ettiklerini söyledikleri görülüyor.

Geriye kalan %43’lik kısımdan yüzde 16’lık kısmı emin olamadığını söylerken, kalan yüzde 27’lik kısmın ise kısmen veya tamamen hoşlandığı görülüyor. Yani emin olamayanları çıktığımızda ankete katılan toplam 73 bin kadından %27’si, böyle bir şeyden hoşlanmıyorlar.

Kadınlar Erkeklerin Özel Bölgeyi Yalamasından Hoşlanıyor mu
kadınlar erkeklerin özel bölgeyi yalamasından hoşlanıyor mu?

Erkeklerin Özel Bölgeyi Yalaması Psikolojik Bir Rahatsızlık mı?

Erkekler bunu daha çok zevk aldıkları ve zevk verdiklerini düşündükleri için yapsalar da uzmanlara göre bunun psikolojik bir rahatsızlık olma ihtimali yüksek görülüyor. Dünyanın her yerinde bir cinsellik için ortalama standartların olması ve kadınların önemli kısmının aslında bundan hoşlanmaması, durumun erkekler aleyhine olmasına neden oluyor.

Diğer yandan kadınların özel bölgesinin yalanmasının, çeşitli hastalıklara neden olabileceği de uzmanların uyarıları arasında bulunuyor.

Sizde bu konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmından ücretsiz olarak bizimle ve diğer okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Erkekler neden özel bölgeyi yalar? Sorusuna daha çok sağlık çerçevesinde cevap vermeye çalıştık. Bu yazı kadınlar kulübü, ekşi veya onedio gibi platformlarda yayınlanmış olabilir. Ancak arama sonuçlarında kadınlar kulübü, onedio ve ekşi isimlerinin de yer alması nedeniyle, yazının sonundaki bu açıklamayı daha faydalı gördük.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.