Evde Karamel Saç Boyama Nasıl Yapılır?

0 36

Karamel saç rengi beyaz tenli kadınlardan  buğday tenli kadınlara kadar her ten rengine yakışan bir saç rengidir. Karamel saç  hem doğal görünüme sahiptir, hem de canlı durur. Koyu karamel, açık karamel, kahve karamel, çikolata karamel, kızıl karamel, altın karamel ve küllü karamel gibi karamel saç renginin çeşitli tonları vardır. Sizi ifade edip size yakışacak karamel tonunu ancak deneme yanılma yaparak bulabilirsiniz. Karamel saç rengi modası hiç geçmez, çoğu kadının tekrar tekrar tercih ettiği bir saç rengidir.  Karamel saç rengi bilhassa dalgalı saça sahip kişilere çok yakışır. Saçınız dalgalı değilse problem değil, saç maşası yada saç şekillendirici cihazlar yardımı ile dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Karamel saç rengi, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda popülerliğini korumayı başarmıştır. Karamel saç rengi özellikle doğal, canlı  ve yumuşak bir renk tonu olduğundan güzel görünmek isteyenler her zaman ilk sıralarda tercihi olmuştur.

Karamel Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılır?

Karamel saç rengi her saç rengi gibi bakım isteyen saç rengidir. Bilhassa Kozmetik malzemeler satan (gratis gibi) , yada internet yoluyla satış yapan firmalar (e-ticaret)   tarafından karamel saç rengini koruyan, boyalı saçlar için şampuanlar, bakım kremleri  ve serumlar karamel saçların rengini uzun süre koruduğundan sıkça tercih edilir. Saçınız karamel renge sahipse  saçlarınıza briyantin yada  jöle gibi ürünler kullanmayı tercih ediyorsanız mutlaka yatmadan önce  saçlarınızı yıkamalısınız.

Tüm boyalı saç renklerinde olduğu gibi karamel saç rengi de akma yapabilir. Karamel saç renginin hızlı  akmasını önlemek için saçların sık sık yıkanması doğru bir yöntem değildir.  Bilhassa saçınızı karamel renge boyadığınız ilk 5 gün boyanın saç pigmentlerine  işlemesine zaman tanımak için  saçların yıkanmaması  önerilir.

Saçı matlaştıran ve rengini solduran sülfat maddesini içermeyen renk koruyucu şampuan ve saç kremleri  tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Evde Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

 

Evde karamel saç rengini elde etmek için özellikle kuaförlerin karamel saç rengini elde etmek için kullanıdığı Wella koleston perfect 8/07 boyaya sahip olmalısınız. Saç uzunluğuna göre 1-2 kutu gidecektir. Açık karamel tonu elde etmek  için Wella koleston perfect 8/07  ve kozmetikçilerden satın alabileceğiniz 30’ luk oksidan kremi karıştırın ve saçlarınıza yedirin.

Eğer saç renginiz kızıl, siyah gibi koyu saç rengine sahipse karamel renge  dönmesi ilk boyamada zordur. Bunun için ilk önce saçınızı platin rengine açmalısınız.

Evde Saç Platin Rengine Nasıl Boyanır?

 

  • Sea color platin sarısı saç boyası
  • 30’luk oksidan
  • 1 çay kaşığı oryal saç açıcı

Tüm malzemeleri temin edip, bir kase içinde  karıştırıp saçlarınıza sürün. 20 dk sonra saçlarınızı güzelce yıkayın.

Saçınızı platin rengine  boyadıktan sonra saçlarınızda turuncu lekelenmeler oluşabilir, bunu gidermek için manic panic veya jean’s color’un tonerini kullanabilirsiniz, tonerin görevi saçın pürüzsüz olarak açılmasına yardımcı olmak, açıcıdan dolayı saçta oluşan turuncu lekeleri yok etmektir. Tüm bu işlemlerden 3-4 gün sonra da artık saçlarınızı karamel renge boyayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.