Evde Karınca Nasıl Yok Edilir? En Etkili 7 Doğal Yöntem

Evde Karınca Nasıl Yok Edilir? En Etkili 7 Doğal Yöntem

0 25

Evde karınca nasıl yok edilir? Karıncalara zarar vermeden evden nasıl uzaklaştırabiliriz? Karıncalardan nasıl kurtulabilirim gibi soruların cevabını sizler ile paylaşacağız. Hem de karıncalara zarar vermeden doğal yöntemlerle evden nasıl uzaklaştırabiliriz bu tür bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Evimize aniden baskın yaparcasına yerleşen karıncalar can sıkıcı durum oluşturur. Evimizin herhangi bir köşesinde bulunan yiyecekler karınca istilasına sebebiyet verebilir. Bazen mutfağımızda istemeden de olsa tatlı yiyecek döküntüleri karıncalar için bir fırsat olarak değerlendirilip üşüşmelerine neden olur. Bu gibi can sıkıcı durumlar bizleri karınca kovmak için arayışlara iter. İşte karıncalara zarar vermeden evimizden uzaklaştırmak için en etkili 7 doğal yöntemi sizlerle paylaşıyoruz.

Dogal karınca uzaklaştırma yöntemi
dogal karınca uzaklaştırma yöntemi
  1. Doğal karınca uzaklaştırma yöntemi

Karıncaları kovmak için en etkili doğal yöntemlerden ilki nanedir. Nane böcek kovmak içinde en etkili yöntemdir. Karıncalarda naneyi sevmezler. Nane kokusunun bulunduğu ortamda karıncalar barınmak istemezler. Nane’nin keskin kokusu karıncalar için çok rahatsız edicidir. Peki naneyi nasıl kullanmak gerekir. Evde karınca nasıl yok edilir. Nane yağı kullanmak en idealidir. Aktarlardan kolayca temin edebileceğiniz nane yağını bir bardak suya yaklaşık olarak 10 damla ilave edelim. Bir püskürtücü şişe yardımı ile kolonya şişesi, cam sil şişesi gibi içine hazırladığımız karışımı koyalım. Karınca yuvalarının çevresine püskürtelim. Günde 2 kez tekrarlamak gerekir. Belli süre sonra karıncaların evden ayrıldığını fark edeceksiniz. Bu karışımı hazırlama fırsatı bulamayan hanımlar karınca yuvalarının çevresine serpilebilir

  1. Doğal karınca uzaklaştırma yöntemi

Bir basit yöntem de tarçın ve karanfildir. Bu keskin kokulu bitkiler karınca düşmanı gibidir. Karınca yuvalarının  çevresine tarçın yada karanfili uçucu bir yağ ile hafif karıştırıp yuva çevresine bırakabilirsiniz.

  1. Doğal karınca uzaklaştırma yöntemi

Karıncalar nasıl gider? Her evde bulunan sirke bir başka karınca kovma yöntemidir. Bir çay bardağı sirke ile bir çay bardağı suyu karıştıralım ve karınca bulunan evde ki noktalara serpelim. Günde bir kez tekrarlamak işe yarayacaktır.

  1. Doğal karınca uzaklaştırma yöntemi

Karınca kovucu bir doğal yöntem olarak sofralarımızda bulunan tuzdur. Tuz ucuz ve etkili bir doğal yöntem çeşididir. Karıncaların bulunduğu ortama tuz serpmek karıncaları evimizden uzaklaştırmada bize yardımcı olacaktır.

  1. Doğal karınca uzaklaştırma yöntemi

Karıncalar tatlıya bayılırlar fakat acıyı sevmezler hatta nefret ederler. Karınca bulunan alanlara biber serpmek karıncalardan kurtulmaya yardımcı olacaktır. Kırmızı toz biber yada karabiber kullanabilirsiniz. İsterseniz karabiber ve su karışı  hazırlayarak da kullanabilirsiniz.

  1. Doğal karınca uzaklaştırma yöntemi

Karıncalar acı sevmez demiştik ayrıca ekşide sevmezler. Hemen hemen çoğu ev hanımının bildiği ve kullandığı yöntem olan limon ile evde karınca nasıl yok edilir sorusunun cevabıdır. Karıncaların bulunduğu yere limon sıkmak veya limon kabuğu koymak etkili olacaktır.

  1. Doğal karınca uzaklaştırma yöntemi

Karınca evde nasıl yok edilir 7. Doğal yöntemimiz tebeşir kullanmaktır. Tebeşir içeriğinde bulundan kalsiyum karbonat sayesinde  karıncaları evden uzak tutacaktır. Karınca kovucu olarak satılan kimyasal ilaçların içeriğinde kalsiyum karbonat bulunur. Toz haline getirilen tebeşiri karınca giriş çıkış noktalarına serin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.