Fark Yaratan Balkon Dekorasyon Önerileri

0 19

Balkon Dekorasyon evin bütünlüğünü sağlamada bir hayli önemli olmanın yanında evde geçirdiğimiz zamanı keyifli kılmada en önemli yapılardan biri olan balkon sizi ve keyif anlayışınızı yansıtacak bir tarza sahip olması gereken yerlerin başında gelmektedir. Daha iyi bir görünüm kadar rahat ve işlevsel bir kullanım için de balkon dekorasyonu göz önünde bulundurulmalı ve bu alan en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Siz de dekor konusunda uzman isimlerin verdiği önerilerden yaptığımız bu derleme ile artık görünüm şıklığını ve aradığınız rahatlığı bir arada bulabilirsiniz.

Rahat Balkon Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Şık görünüm çabasıyla arzuladığınız rahatlıktan uzaklaşan, gösterişli ancak konforsuz dekorlar yerine, keyifli şekilde dinlenirken öte yandan gözünüze de hitap edecek fikirleri birleştirmelisiniz. Balkon dekorasyon için farklı fikirleri birleştirebileceğiniz bir alan olarak tanınmakta ve size konforlu bir tarz oluşturmak için pek çok seçenek sunmaktadır. Örnek olarak yalın ayaklarla basarak kendinizi doğada hissedebileceğiniz bir zemin için yapay çimlerden faydanabilir, serin havalar için zemine tüylü halılar yerleştirebilirsiniz. Yaz kış kullanabileceğiniz çim zeminler bir hayli yaratıcı ve özgün görünmekte, halılar ise bulunduğu ortamı daha geniş göstermesiyle cazip bir hal almaktadır.

Farklı balkon dekorasyon fikirleri incelendiğinde kafelerde kullanılan masa ve sandalyelerin son derece revaçta olduğunu görmek mümkün olmakta, yine bu mobilyalar da farklı bir atmosfer kadar rahat bir ortamı desteklemektedir. İncelikli desenleri bulunan ahşap masa ve sandalyeler klasik plastiklerden çok daha şık bir görüntü elde etmeyi sağlamakta, yine yastık ve kırlentler de rahatlığı desteklemek için bu mobilyalarla birlikte kullanılabilmektedir.

Balkonunuzu konforlu bir hale getirmek için mobilyaların tarzı kadar kullanım şekline de dikkat etmeniz gerektiğini unutmamalı, özellikle taşınabilir malzemeler ve katlanabilir tasarımlardan faydalanmalısınız. Farklı mevsimlerde veya farklı aktivitelerde mobilyaların portatif ve taşınabilir bir formda olmasının olumlu etkilerini mutlaka hissedeceksiniz.

Doğru Balkon Dekorasyon Ürünleri Seçimi

Her balkonun olmazsa olmazları arasında yer alan çiçek ve bitkiler son derece önemli balkon dekorasyon ürünleri olmakta, ancak sizin balkonunuz özelinde bu renkli gereçleri de doğru seçmeniz son derece önemli olmaktadır. Pek çok balkonda görmeye alışkın olduğumuz fesleğenler bu konuda şüphesiz en iyi seçeneklerden olmakta, çevresine yaydığı enfes kokular, kolay büyüme rahatlığı, fazla yer kaplamaması ve balkonun atmosferini koku kadar görünümüyle değiştirmesi bitkilerin dünyasına dahil olmaya başlamak için iyi bir başlangıç noktası olacaktır.

Balkon demirlerini rengarenk çiçeklerle donatmak en az yeşil bitkiler kadar iyi sonuçlar vermekte, özellikle menekşe gibi çok renkli ve kolay yetişen çiçekler kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Bitkilerle renklenen ve anlamlanan bir görünüm için yalnızca renklerden değil, bitkilerin kullanılabilir olmasından da ilham alabilir, balkonunuzun boyutuna uygun şekilde küçük bir bahçe yaratabilirsiniz. Balkon dekorasyon fikirleri içerisinde son dönem en çok beğenilenlerden biri olan kendi taze yeşillik ve otlarını yetiştirme fikrinden siz de faydalanabilir, bunun için eski ahşap kasaları kullanabilirsiniz.

Balkon dekorasyonu çiçeklerle sağlanan renklilik kadar tercih edilen genel renklerle de ilişkili olmakta, fark yaratan bir görünüm için balkonun duvarlarını dış cephenin boya renginden farklı bir renge boyamak son derece renkli ve canlı bir görünüm sağlayabilmektedir. Direkt olarak kendinizi yansıtma imkanı bulacağınız bu fikri uygulayarak mobilyaların da duvarla olan uyumunu artırmanız mümkün olabilmektedir.

Renkleri yansıtmak için elbette ilk kullanacağınız balkon dekorasyon ürünleri aydınlatma gereçleri olmakta, aydınlatma içinse mumlardan faydalanmak romantik bir görünümün sırrı olabilmektedir. Özellikle bitkilerle birleştirilen mumlar ile akşam saatleri daha keyifli manzaralara ortam hazırlamakta, mumları sabitlemek için modern mumlukları aksesuar olarak kullanmak da mümkün olabilmektedir.

Sıra Dışı Balkon Dekorasyon Fikirleri

 

Balkona yalnızca oturmak için mobilyaları yerleştirmek böylesi keyifli bir alanı yeterince verimli kullanmamak anlamına gelmekte, aktivitelere uygun şekilde çeşitlendirilmiş dekorlar için sıra dışı balkon dekorasyon fikirleri bulunmaktadır. Evin minikleri için yere bir battaniye veya oyun halısı serdiğiniz balkonlar anında oyun bahçesine dönüşmekte, böylece aile boyu açık hava oyunlarının keyfini çıkarmak mümkün olmaktadır.

Balkon için temin edilen küçük bir buzdolabı ise tüm rahatlığı arttırırken mutfağa erişim sağlamaya gerek kalmadan keyfinizi katlamakta, soğuk içecekler ve atıştırmalıklar bu sayede her daim elinizin altında olabilmektedir.

Kendin yap trendinin revaçta olduğu, hatta pek çok dekoratif ürünün pahalı markalardan almak yerine evdeki malzemeleri kullanarak yapılmasının tercih edilmesi de düşük maliyetli dekorlar için harika seçenekler bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu fikirlerden ilham alarak eski giysileri kırlentlere, evdeki atıkları duvar süslerine, kullanılmayan kapları renkleriyle göz alan kova ve saksılara dönüştürebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029