Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? (Cilt Güzellik)

2 160

Fito krem nedir, Faydaları nelerdir, Ne İşe yarar, cilde faydaları nelerdir bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Fito krem nedir; kısaca piyasa da 40 mg tüplerde antiseptik özelliğe sahip bir tür cilt kremidir. Cilt yenileme olarak faydalı içeriği sayesinde güzelliğine dikkat eden kadınların öncelikli tercihidir. Cilt bakım uzmanlarının da  hastalarına sık sık reçete eder.

Fito Krem Ne işe Yarar

Fito krem ne işe yarar ; yara izleri, sivilce tedavisi, yanık ve çeşitli deri hastalıklarında kullanılan bir tür antibiyotik kremdir. Genel olarak nelerin tedavisinde kullanılır bakacak olursak;

 • Dudak ve göğüs ucu çatlaklarında
 • Sivilce tedavisi ve izlerini gidermede
 • Cilt yanık ve yaralarında
 • Sedef egzama gibi dermatolojik rahatsızlıklarda
 • El ve ayaklarda oluşan kuruluğu gidermede
 • Sünnet yarası tedavisinde
 • Kırışıklıkları azaltmada
 • Doğum çatlaklarını ve izleri gidermede

Fito Krem Nasıl Kullanılır

Fito kremi  doktorunuz nasıl reçete etti ise öyle kullanmalısınız. Eğer eczaneden her hangi bir tedavi maksatlı aldı iseniz eczacı yardımcı olacaktır. Genelde günde iki defa problemli bölgeye kremi sürüp iyice ovalayıp yedirilerek kullanılır. Ameliyat sonrası yara tedavilerinde üzerini steril bir gazlı bezle kapatmak gerekir. Cildin her bölgesinde endişe duymadan rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kremi uygulayacak kişi mutlaka ellerini bol su ile iyice yıkadıktan sonra uygulamalıdır.

fito krem cilt bakim
fito krem cilt bakim

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Genelde çok nadir de olsa bazı yan etkiler kremi kullanan kişilerde görülmüştür. Uzman’a danışmadan kremi kullanmaktan yine de kaçınmak gerekir. Yan etkileri aşağıda ki gibidir ciddidir. Lütfen görülmesi halinde bir sağlık kuruluşuna başvurunuz.

 • Vücudun herhangi bir yerinde kabarma yada şişlik
 • Ağız ve boğazda şişlik
 • Yutkunmada güçlük
 • Nefes alıp vermede zorluk
 • Karın ağrısı

Fito Krem Fiyatı, Reçetesiz Satılır mı

Piyasa da Fiyatı 2021 yılı için 19,33 Tl’dir. Fito Krem reçetesiz satılır mı; reçetesiz yada reçeteli olarak satılmaktadır.

 

Fito Krem Kullanımı Hakkında Sorular

Sık sorulan sorular ve cevabını sizler için derledik.

Fito Krem Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Cilt üzerinde oluşabilecek tüm kızarıklar ve yanıklarda uygulanabilir. Güneş yanıklarında uygulama yaptıktan sonra güneş ve güneş ışınlarına maruz kalmamak gerekir.

Fito Krem Makat Çatlağına İyi Gelir Mi?

Antiseptik bir krem türüdür. Makat çatlağına ve kaşıntısı iyi gelir. İyileşme süresini hızlandırır.

Fito Kremin Yüze Faydalarını Nelerdir?

Kremin yüze faydaları;  Sivilce oluşumu ve izlerini giderir. Cilt dokusunu yeniler. Yüzdeki yara ve kızarıklıkları iyileştirir. Deride oluşan sedef egzama gibi hastalıklara iyi gelir. Yüzdeki çatlakları onarır.

Fito Krem Yaralara İyi Gelir Mi?

Krem tüm derin çizik ve yaralarda etkilidir. Ameliyat yaraları ve hafif yaralar dahil kullanıma uygundur.

Fito Krem Bebek ve Çocuklarda Kullanılır mı?

Özellikle bebeği olan anneler pişik tedavisinde kullanmaktadır.

2 Yorumlar
 1. […] kırışıklıkları önlemenin yanı sıra, kırışıklıkları önleyen ve güzellik sağlayan fito krem gibi ürünleri de doktorunuza danışarak […]

 2. […] lidokaindir. İlaç uygulandığı bölge de geçici uyuşma ve his kaybına neden olur. İlaç, yüzeysel cilt yanıklarında, meme ucu, dudak veya anüste oluşan çatlaklar yada  hemoroit(basur) gibi durumlarda ağrının […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.