Fucidin Krem Nedir, Nasıl Kullanılır, Fiyatı Ne Kadar ?

0 5

Çoğunlukla ciltte yaşanan sivilce ve benzeri oluşumlarda kullanılan Fucidin krem kullananlar Kadınlar Kulübü gibi çok bilinen platformlarda kremle ilgili önemli detaylar paylaşmıştır. Cilt üzerinde yaşanan pek çok sağlık sorununda doğrudan etkisi olduğu ve kısa süre içerisinde iyileşme içerdiği bilinen Fucidin krem kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken durumsa açık yararlara sürülmemesi gerektiğidir. Aynı zamanda kremin daima doktor kontrolü altında kullanılması kesinlikle tavsiye edilen bir diğer önemli durumdur.

Sivilce ya da benzeri oluşumların giderilmesinde ve kontrol altına alınmasına yönelik son derece işlevsel bir etkisi bulunan Fucidin krem, aynı zamanda ilerleyen süreçte yeni sivilce oluşumu ya da sürülen lokasyonda farklı olumsuzlukların meydana gelmesi gibi durumlara karşı önleyici etkiye de sahiptir. Fucidin krem fiyatı bakımından da son derece uygun fiyatlar sunduğu gibi kremin doktor kontrolünde alınması ve yaşanan bölgesel cilt sağlığı sorunlarında doktor tavsiyesi ile alınması gerekmektedir. Bazı bölgesel enfeksiyonlarda da kullanılan kremin pek çok farklı konuda özel etkileri olduğu bilinmektedir.

Fucidin Krem Nedir?

Fucidin krem, en genel anlamıyla sivilce ya da benzeri oluşumların tedavi edilmesinde, kontrol atlında alınmasında, kurutulmasında ya da yeni oluşma potansiyeli bulunan sivilcelerin engellenmesinde kullanılan bir tür kremdir. Kremle ilgili en çok merak edilen durumların başında Fucidin krem nedir ve reçetesiz alınır mı? sorusu gelmektedir. Eczanelerde herkesin reçetesiz olarak satın alabileceği bu kremin, kesinlikle doktor tavsiyesinde kullanılması ve doktorlar tarafından uygun görülmesi halinde tercih edilmesi gerekir.

Fucidin krem içerik bakımından 111 mg setil alkol içermektedir. Aynı zamanda 2 mg fusidik asit ve 0,04 mg kadar butilhidroksianisol içeren Fucidin krem, bakterilerden kaynaklanan cilt sağlığı sorunlarının giderilmesi amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Güçlü bileşen ciltte ortaya çıkan pek çok soruna karşı etkili bir yol oynuyor olmakla birlikte Fucidin krem fiyat 2021 yılında da daha önceki yıllarda olduğu gibi son derece uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Fucidin krem işlev bakımından pek çok farklı konuda özel etkiye sahiptir. Belirtilmiş olduğu gibi büyük oranda cilt yüzeyinde oluşan enfeksiyon sorunları ve sivilce benzeri oluşumların kontrol altına alınarak kurutulmasını sağlayan Fucidin, bunun dışında farklı alanda farklı amaçlar için de kullanılmaktadır. Pek çok kimse tarafından kremin etkisi konusunda merak edilen durumlardan biri de Fucidin krem ne işe yarar ve vajinaya sürülür mü? Sorusudur. Vajinal bölgede ortaya çıkan sivilce ya da benzeri oluşumlara da doğrudan etkisi bulunan krem bu bölgede de kullanılabilmektedir.

Vajinal bölge ya da hangi alanda kullanılırsa kullanılsın Fucidin krem kullanmadan önce uzaman görüşlere başvurulması ve doktor tavsiyesi ile kremin kullanılmaya başlanması gerekir. Fucidin kremin en temel işlevi ise antibakteriyel etkiye sahip olmasıdır. Cilt yüzeyinde bakteri oluşumunun sebep olduğu hemen her olumsuzluğa karşı etkili bir biçimde kullanılan krem, antibiyotik ilaç mahiyetindedir. Fucidin krem nasıl kullanılır? sorusuna geçmeden önce kremin temel anlamda işlevinin ne olduğu ve hangi durumlarda kullanıldığının bilinmesi gerekir.

Fucidin krem nasıl kullanılır? Merak edenler için kremin kullanılabileceği bazı durumlar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Bakterilerden kaynaklanan cilt enfeksiyonları
 • Tırnakların kıvrım bölgesi olarak adlandırılan esnek alanında ortaya çıkan mantarların sebep olduğu dolama gibi durumlar
 • Yara ya da yanık gibi durumlarda
 • Enfeksiyonun bulunduğu egzama sorunlarında
 • Sivilce ve akne gibi enfeksiyona müsait olumsuzluklarda
 • Kıl kökü iltihabı ya da enfeksiyonu gibi durumlarda
 • Kıl dönmesi ve benzeri sağlık sorunlarında

Gibi durumlarda Fucidin krem kullanılması mümkündür. Bu tarz durumlarda kesinlikle doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken kremin antibiyotik grubunda yer alması kremin düzenli ve sistematik olarak kullanılmasını gerektirir.

Dolayısıyla Fucidin krem nasıl kullanılır? Merak edenler için kremin yaklaşık olarak 20 günlük bir zaman diliminde doktorun uygun gördüğü ölçüde kullanılması tavsiye edilmektedir. Normalde olması gereken dozdan daha fazla kullanılması ya da rutinin kaçırılıyor olması bazı sorunların ortaya çıkabilmesine ve kremin yan etkilerini göstermesine sebep olabilir. Antibiyotik etkisinden dolayı oldukça güçlü bir içeriğe sahip olan kremin tamamen doktor gözetiminde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Fucidin krem nasıl kullanılır? Merak edenler için kremin son derece basit bir biçimde kullanılabilen bir yapısı olduğu belirtilmelidir. Klasik krem formunda ilaçlarda olduğu gibi kullanılan Fucidin krem kullanırken doktor tavsiyesi sonucunda belirlenen miktara ve kullanım sıklığının dışına çıkılmaması tavsiye edilmektedir. Pek çok farklı cilt temelli sağlık sorunun tedavisinde kullanılan Fucidin kremin farklı amaçlar için kullanılması da mümkündür.

Fucidin krem ne için kullanılır ve nasıl kullanılır? Merak edenler için kremin doktor tavsiyesinde başlıca kullanım alanlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Genital bölgede oluşan siğil ve sivilce gibi durumlar
 • Böcek, arı, sivrisinek gibi hayvanlar tarafından sokulma ya da ısırılma durumlarında
 • Yar izlerinin giderilmesi veya sivilce izlerinin kontrol altınla alınmasında
 • Sivilce ve akne oluşumunun yok edilmesinde ve yeni gelişimin engellenmesinde
 • Cilt yüzeyinde hafif yanığın oluşması hallerinde
 • Derin ve açık olmayan yaraların ve kesiklerin kurutulmasında

Bu tarz olumsuzlukların ortaya çıkması halinde Fucidin krem, doktor tavsiyesi ile kullanılabilmektedir.

Belirtilmiş olduğu gibi kadınlarda ortaya çıkan genital bölge sorunlarında da günümüzde yoğun bir biçimde doktorlar tarafından kullanıma sunulan Fuciidin krem vajinaya sürülür mü? Sorusu en çok merak edilen durumların başında gelir. Yalnızca doktor kontrolü altında genital bölgede ortaya çıkan sivilce, akne ya da siğil gibi sorunların tedavi edilmesinde Fucidin kremin aktif olarak kullanıldığı belirtilmelidir. Bireysel kullanımların dışında tamamen doktor kontrolünde söz konusu kullanım gerçekleştirilmelidir.

Fucidin Krem Yan Etkileri

Fucidin krem belirtilmiş olduğu gibi antibiyotik grubunda yer alan ilaçlardandır. Dolayısıyla doğru bir zaman döngüsü içerisinde kullanılmaması halinde çok ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkması olasıdır. Bunun dışında yine çoğunlukla yanlış kullanımlardan kaynaklanan bazı yan etkilerin de yine kremin kullanım sürecinde ortaya çıktığı bilinmektedir. Fucidin krem yan etkileri büyük oranda gündelik ve basit sorunlar gibi görünüyor olsa da söz konusu yan etkilerin yeteri kadar ciddiye alınması tavsiye edilir.

Fucidin krem yan etkileri arasında bulunan ve yaygın olarak karşılaşılan birinci derecen yan etkiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Dil ya da boğazda veya boğazın bir bölümünde şişlik oluşması
 • Yüksek düzeyde karın ağrısı bulgusu
 • Nefes alırken yaşanan güçlükler
 • Yüz ya da dudak bölgesinde şişlik
 • Kurdeşen dökülmesi
 • Mide yanması ya da düşük şiddette mide ağrısı

Gibi belirtiler büyük oranda Fucidin krem yan etkileri arasında yaygın olarak gözlemlenen sorunlardandır. Bu tarz olumsuzluklarla karşılaşılması halinde uzman hekimlere başvurulması tavsiye edilir.

Fucidin Krem Fiyatı Ne Kadar?

Fucidin kremle ilgili en çok merak edilen durumların başında Fucidin krem fiyat 2021 gelmektedir. 2021 yılında da yaklaşık olarak 20 Türk Lirası civarında olan kremin reçeteli olarak satışı da yapılmaktadır. Reçetesiz olarak kreme ulaşmak isteyenler tarafından merak edilen konuların başında ise Fucidin krem reçetesiz alınır mı? sorusu gelir. Belirtilmiş olduğu gibi krem reçetesiz olarak satılıyor olsa da kesinlikle uzman doktor kontrolünde alınmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029