Fuşya Rengi Elbise ve Ayakkabı Modelleri

1 57

Oldukça farklı ve çarpıcı bir renk olan fuşya pek çok kadın için hem gündelik kombinlerde hem özel günlerde kullanıma uygun olmasıyla favoriler arasında. Geçtiğimiz sezonlarda öne çıkan renklerden olmasını bu çok yönlülüğü kadar gözleri üzerine çeken havalı enerjisine de borçlu olan fuşya rengi elbise ve fuşya rengi ayakkabı modelleriyle sezonun trendlerine ışık tutuyor, aynı zamanda çok pratik bulacağınız kombin önerilerimizi de eklemeyi ihmal etmiyoruz.

Son Moda Fuşya Rengi Elbise ve Ayakkabı Modelleri

Vitrinlere baktığımızda fuşyanın yoğunluklu olarak tek renk tasarımlarda kullanıldığı görünmekte, tek başına her tasarımı yıldız parça kılma gücüne sahip olan bu özel rengin farklı bir desene ihtiyaç duymadan da şıklığı tamamlayabileceği görülmekte. Ancak fuşya elbise modelleri kullanıldığı alana göre çeşitlendirilmekte, özellikle gündelik kullanımda bu dikkat çekici rengi dengelemek ve nötrlemek için açık, yumuşak renklerde desenlere başvurulmaktadır.

Çiçek desenlerinin krem veya beyaz renginde olanlarından faydalanılan, uçuş uçuş görünümlerini ise şifon kumaşların hafifliğinden alan fuşya elbise modelleri özellikle yaz ve bahar aylarının gözdesi olmakta, ancak uygun çizme ve külotlu çoraplarla diğer aylarda da rahatça kullanılabilmektedir. Kalın bir kemer ekleyerek ayakkabının deri veya süet kumaşıyla uyumlu hale getirilen bu elbiselerde hafif bir dekolte kullanmak da son derece alışkın olduğumuz, şıklık dolu görüntülerdir.

Yırtmaç kesimli ve diz boyunun hemen altında kalan elbiselerin ise yine fuşya renginin odak noktasında olduğu kumaşlardan tasarlanması gündelik kombinlerinde elbiseyi tercih edenler için son derece kurtarıcı bulunmakta, vücudu saran bu tasarımlar mevsime bağlı olarak dik V yaka veya boğazlı yaka olabilmektedir. Yaka kısmına bağlı olarak omuz yüksekliği eklenen kalın kumaşlı elbiselerin yalnızca tek bir spor ayakkabıyla bir anda sizi güne hazırlayacak olması da bir diğer önemli avantajıdır.

Ayakkabı seçimlerine geldiğimizde fuşya rengi ayakkabı modelleri arasında özellikle parlak ve yansıyan derilerin vitrinleri süslediğinden bahsedebilir, bu ayakkabılarda farklı topuk yüksekliği seçeneklerinin olduğunu görebiliriz. Sportif bir tarz için topuk kısmında kalın beyaz bir katmanın kullanıldığı yansıyan deriler veya daha şık, ağır bir görünüm için aynı rengin mat tonlarında babetleri kullanabiliriz. Her iki seçenek de gündelik şıklık için ideal parçalar olmakla birlikte kısa boylu olup boyunu uzun göstermek isteyenler için topuklu sneakerların, hafif bir ayakkabı seçerek rahat etmek isteyen ve nispeten uzun hanımların ise babet seçimlerinin daha ideal olacağını söyleyebiliriz.

Özel Günler İçin Farklı Fuşya Rengi Elbise ve Ayakkabı Modelleri

Özel bir davet veya organizasyona katılacak olanların şüphesiz aklına gelen ilk seçeneklerden olan fuşya rengi abiye elbise modellerinde balık kesim de denen, yani kalça ve karın kısmını sararken eteklerin altına doğru aniden genişleyen bir kesime sahip abiyelerin her senenin revaçta olan parçalarından olduğunu görebilmekteyiz. Bu elbiselerde fuşyanın hem dikkat çeken hem mat ve koyu olduğu için havalı görünen doğal yapısından faydalanılmakta, özellikle nişan ve düğün gibi özel günler için kalın kumaş fuşya elbiseler sıklıkla tercih edilmektedir.

Elbiselerden ve özel günlerden bahsederken asla es geçilemeyecek bir konu olan fuşya ayakkabılar ise yine bu sık tercih edilen tasarımlara uyumlu şekilde dizayn edilmekte, özellikle abiyeleri uyumlu parlak yüzey simli ayakkabılarda fuşyanın farklı tonlarından sıklıkla yararlanılmaktadır. Işık oyunlarına izin veren bu holografik ayakkabı yüzeyleri sayesinde elbise tercihi düz ve mat kumaşlardan yana olanların dahi ışıldayan bir görünüm elde etmesi sağlanmakta, özellikle topuklu modellerin fuşya tonlarındaki versiyonların marjinal esintiler sunabilmektedir.

Fuşya Rengi Elbise ve Ayakkabı Modelleri İçin Kombin Önerileri

Modelleri tek tek inceledikten sonra sıra kombinlerinize dair önemli tüyoları bilmeye gelmekte, çünkü kendi başına bir yıldız olup üzerinde kullanıldığı her parçayı tek başına bir kombin başrolü haline getirecek denli güçlü bir renk olan fuşyanın kullanımı, kendi içinde ustalık gerektirmektedir. Kombinleri belirlerken öncelikle tercih edeceğiniz ve yaratmak istediğiniz tarzı seçmeniz gerekmekte, sportif ve gündelik bir kullanım için fuşyanın üzerinde kahverengi aksesuarlar eklenerek doğallık kazandırılması önerilirken, daha özel günlerdeyse gümüş yani dore rengin parlaklığını ön plana çıkaran ağır mücevherlerin kullanımı önerilmemektedir.

Fuşya rengi elbise ayakkabı kombinleri yaparken tonları tam tamına uyum sağlaması gerekmekte, aksi halde farklı tonlarda olsalar da kombin içinde aynı derecede baskın gelen bu iki renk birbiri ile çalışmaktadır. Alacağınız parçaların önce alınanını yanınızda taşıyarak doğru seçim yapabilir, elbisenizin ayakkabınızla tam olarak aynı tonda olduğundan emin olabilirsiniz.

1 yorum
  1. […] Pastel Renkler ışık değerine bağlı olarak sayısız denebilecek kadar çok çeşide sahip olan renkler içerisinde özellikle düşük doygunluk ve parlaklık değerine sahip olmasıyla görünüme gençlik, zarafet ve tazelik kazandıran pastel renkler birçok kişinin favorileri arasında yer almayı başarmıştır. Siz de pastel renkler nasıl giyilir merak ediyorsanız tüm enerjinizi ve havanızı tazeleyecek olan bu özel renklere ilişkin önerilerimizi mutlaka değerlendirmelisiniz. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029