Gri Ombre Saç Modelleri İçin Öneriler 2021

3 133

Saçların uç kısımlarının diplerden farklı olarak gri renge boyanması yani gri ombre saç modelleri özellikle genç neslin çığ gibi büyüterek yaygınlaştırdığı akımlardan olsa da artık bu saçları her kadında görmek mümkün olabilmektedir. Sizler için gri ombre nasıl yapılır sorunu detaylandırarak sizin de bu sıra dışı görünümü deneyimlemenize yardımcı oluyor, ayrıca öneriler ışığında kendiniz için en ideal renkleri bulmanıza yardımcı oluyoruz.

Gri Ombre Nasıl Yapılır?

Temelde saçların dip ve uç kısımlarının birbirinden belirgin denebilecek bir çizgiyle ve doğal geçişli bir görünümle ayrılarak farklı, hatta zıt renklere boyanmasıyla elde edilen ombreler, en çok da gri rengin uçlarda uygulanmasıyla karşımıza çıkar. Gri ombre saç yapımı için saçların dip kısmında siyah, lacivert gibi baskın ve radikal renkler tercih edilebilmekte, ancak kişinin isteğine bağlı olarak kızıl saçlar üzerine dahi uygulama yapılabilmektedir.

Saçların uç kısımlarına renk açıcı uygulaması yapılarak mümkün olan en açık tona erişilmesi amaçlanmakta, çünkü zemin rengi ne kadar açıksa istenen gri rengin elde edilme ihtimali aynı derecede yüksek olmaktadır. Rengi açılan uç kısımlara istenen tonda gri boya uygulanmakta, uçtan saç gövdesine doğru ters yönde taramalarla boyanın dağılması ve renk geçişlerinin doğal görünmesi amaçlanmaktadır. Pek çok kadın ev ortamında uygulanması güç olduğu için tam olarak beklentilerini karşılayacak gri ombre görünümünü yakalamak için profesyonel bir kuaför yardımı almayı tercih etmektedir.

Gri Ombre Saç Önerileri

Her kadına ve saç tipine yakışabilen bu sıra dışı görünümün özellikle marjinal bir tarza sahip olan genç hanımlar tarafından tercih edildiğini görebilirsiniz. Beyaz veya bronz ten renginde de aynı sıklıkla karşımıza çıkan bu ilgi çekici fikir, özellikle teni beyaz ve pürüzsüz olan kadınlar üzerinde bir hayli çekici görünmektedir.

Ombre saç önerileri arasında saçın daha pürüzsüz ve sağlıklı olması öncelikli olmakta, çünkü saçın böylesi farklı bir görünümle daha dikkat çekici olması nedeniyle rengin tam istendiği şekilde yansıtılması için saçın elektriklenmeyen ve kırılmayan bir dokuda olması gerekmektedir. Saçların dalgalı veya düz olması fark etmeksizin tellerinin pürüzsüz olmasına dikkat etmek önerilmekte, ancak dalgalı saç formuna sahip olanların da dalgalarını iri bir biçimde şekillendirmeleri gerekmektedir. Sık buklelere sahip olan kıvırcık saçlı kadınların ise saç uzunluğuna bağlı olarak yalnızca uçlardaki birkaç santimlik kısmı griyle renklendirmesi önerilmekte, aksi halde gri renk buklelerin belirginliğini arttırarak kabarık bir görünüme neden olabilmektedir.

Siz de yapımını ve kullanımını artık daha yakından öğrenmiş olduğunuz bu farklı saç modellerini kendinize uygun halde kullanmaya başlayabilir, hem küt hem uzun saçlarda aynı çekiciliği yakalamak için farklı miktarlarda gri uç uygulamasından faydalanabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Hanzade diyor

    En sevdiğim sac modeli

  2. […] Gri Ombre Saç Modelleri İçin Öneriler 2021 başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir. […]

  3. Leyla diyor

    Bazı kadınlara muhteşem yakışıyor gerçekten.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029