Evinizi Baştan Aşağı Değiştirecek Ev Dekorasyon Önerileri

2 24

Ev Dekorasyon Her birimiz için ailemizle zaman geçirdiğimiz, dinlendiğimiz, sevdiklerimizi ağırladığımız, huzur bulduğumuz ve eğlendiğimiz başlıca mekan olan evler, artık sıradan bir barınma alanın olmanın son derece ötesinde, özgün ve kişiselleştirilmiş birer yaşam alanıdır. Evde geçirilen sürenin artışıyla birlikte haliyle ev dekorasyonu konusu da önem kazanmakta, hem iddialı hem çekici hem de modern ev dekorasyonu nasıl olmalı sorusu sıkça sorulmaktadır. Bu eşsiz alanı kendi tarzına uygun ve bir o kadar benzersiz şekilde dekore edebilmek içinse sizin için son trendleri bir araya getirmiş bulunmaktayız.

İdeal Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Bir evi dekore ederken öncelikle amacınız konforun ve şıklığın aynı anda sağlanması olmalı, aksi halde gözlere hitap etse de kullanışsız olan mobilyalar zaman içinde büyük bir masrafa ve pişmanlığa dönüşebilmekte, öte yandan sizi görsel olarak yansıtmayan ve keyif vermeyen ev dekorasyonu da büyük rahatsızlık yaratabilmektedir. Haliyle seçimlerinizi yaparken yalnızca görünümden değil, işlevsellik ve rahatlıktan da yola çıkarak karar vermek gerekmekte, böylece her anlamda yaşam alanınızı kişiselleştirilmiş bir keyif alanına dönüştürmeniz mümkün olabilmektedir.

Ev dekorasyon dünyasının gün geçtikçe genişleyen ve yeni fikirlerle zenginleşen canlı bir yapıda olması seçim aşamasını daha keyifli kılarken daha da zorlaştırabilmektedir. Pek çok kişi dekorasyonda önce hangi köşeden ve aşamadan başlaması gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşayabilmekte, ancak ne istediğinize ve bütçenize karar verdikten sonra dekorasyonunuz adım adım netleşmektedir.

Seçime öncelikle evinizde tam olarak nelere ihtiyacınız olduğundan, beklentilerinizden ve evde en çok yaptığınız aktivitelerden yola çıkarak başlayabilirsiniz. Örneğin evde oyun oynamayı seven biri için seçtiği televizyon ünitesinin oyun konsolunu yerleştirmek adına ilgili bir bölmesi olmasını isteyebilir veya kalabalık davetler vermekten hoşlanan biriyseniz portatif masalar yerine geniş ve açılabilir bir masa seti almayı düşünebilirsiniz.

Son Dönemin Dikkat Çeken Ev Dekorasyon Fikirleri

Çağımızda evde geçirilen zamanın artmasının ve ev sahiplerinin eve dair beklentilerinin değişmesiyle birlikte elbette trendler de hızla değişmekte ve beklentilere uygun şekilde şekillenmektedir. Ev dekorasyon dünyasında sezonun en çok dikkat çekenleri elbette renkler üzerine olmakta, görmeye pek alışkın olmasak da artık hayatımızda yer alan bu yeni tonlarla evinize son derece modern bir görünüm kazandırmanız mümkün olmaktadır.

Eski sezonlarda krem ve beyaz gibi nötr tonları görmeye alışkın olduğumuz dekorasyonda artık mint yeşili ve bebek mavisi gibi pastel renklerin en canlı tonları görmekte ve bunları özellikle duvarlar üzerinde kullanabilmekteyiz. Duvarları süslerken tek bir çerçeve veya tablo seçimi yaptığımız günlere veda etmekte, artık duvarlarda farklı ebatlarda ve zıt renklerde birden çok tablo ya da fotoğrafa yer açabilmekteyiz.

Ev dekorasyonu konusunda en az duvarlar kadar önemli olan yerler ise ahşap parke görünümünün samimi ve sıcak atmosferini desteklemekte, ancak lake kaplama parlak zeminler de eve modern, lüks ve şık bir tarz kazandırmakta son derece etkili olmaktadır. Elbette söz konusu zemin olduğunda bahsetmeden geçmemek gereken halılar da yeni sezonda bol ve uzun tüylü yapılarıyla gündemde olmakta, kolay temizlenebilir halıların bu gibi pofuduk yapılı olanları bir hayli beğenilmektedir.

Her Evde Uygulanabilecek Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri

Eviniz ister geniş olup mobilya seçimi konusunda karar vermenizi güçleştirsin, ister küçük olup nasıl yer açabileceğiniz konusunda şüphe yaratsın, bazı önemli ev dekorasyon fikirleri her durumda işinize yarayacaktır. Bu önerilerin başında gelen depolama alanları, evin fazla eşyadan arınmış, hiçbir zaman dağılmayan, derli toplu görünümünü desteklemekte, özellikle çocuklu evlerde bu gibi alanlara sıkça ihtiyaç duyulmaktadır. Yatağınızın baş ucuna yerleştireceğiniz komodin yerine altı çekmeceli bir yatak modeli tercih ederek yerden tasarruf edebilir, çocukların oyuncakları içinse onları rahatsız etmeyecek şekilde alçak raflardan faydalanabilirsiniz.

Evinizde misafirleriniz için fazla alana ihtiyacınız olduğunda aynı şekilde farklı yaratıcı fikirlerin olumlu etkilerini görebilir, açılabilir kanepeler alarak geniş misafir yataklarını sabah anında toplayarak yeniden oturma alanına dönüştürebilir, misafirler için kullandığınız tabak ve bardaklar için sebzeliklerin eğilerek ulaştığınız için kullanmadığınız en alt raflarını kullanabilir veya balkonunuzda katlanabilir sandalyeler tercih ederek anında sofranızda ekstra yer oluşturabilirsiniz.

Siz de ev dekorasyonu nasıl olmalı sorusuna verdiğimiz yanıtlarla kendi alanlarınız için ilham alabilir ve size özgü tasarımları kolayca seçebilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. […] olması kadar, evin doğal atmosferi ve genel tarzıyla da uyumlu olması son derece önemlidir. Duvar dekorasyon önerilerine baktığımızda özellikle canlı tonların trend halini aldığını görmek […]

  2. […] alanınız olmasa da yapacağınız pek çok dekorasyon önerisi var. Peki neler yapabilirsiniz, televizyon odası nasıl dekore […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029