İbrahim Tatlıses’in Kızı Dilan Çıtak Tatlıses Kimdir?

1 46

Müzik dünyasının duayen ismi İbrahim Tatlıses’in 7 çocuğundan biri olan Dilan Çıtak son günlerde ki başarıları ile beraber Tv programlarında yerini alması ile bir anda hayatı merak konusu olmuştur. Babasının izinden ilerleyerek kariyerine  müzik sektöründe devam eden Dilan Çıtak kimdir? İbrahim Tatlıses’in kızı Dilan Çıtak kimdir? Dilan Çıtak annesi kimdir? Tüm detayları ile işte Dilan Çıtak hakkında merak edilenler..

Dilan Çıtak Kimdir

Babasını örnek alarak müzik dünyasında yoluna devam etme kararı alan Dilan çıtak 2 Aralık 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 2003 yılında müzik eğitimine yarı burslu olarak Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde başlayan Dilan Çıtak eğitimine keman ve piyano dersleri ile de devam etti. 2 sene keman , 4 sene piyano çaldı.

Sonrasında keman çalmayı bırakan Dilan Çıtak piyano çalmaya devam etti. Okul hayatı boyunca çeşitli müzikaller ve korolarda yer aldı. Caz orkestrasında solistlik yaptı. Ayrıca Pera Tiyatroda oyunculuk yaptı.

2011 yılında dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya giden Dilan Çıtak  “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. Kendi dalında bir çok ödüller kazanmış, The Julliard School mezunu Amerikalı bir vokal hocasından vokal dersleri aldı. Bir yıl süren çalışmalarından sonra Türkiye’ye dönüş yaptı. Eğitimine İTÜ müzikoloji bölümünde devam etti.

Dilan Çıtak sanat okulunda keman ve piyano hocalığı yapmaktadır. Kendi projesini hayata geçirmiş adını SOUL SENSATION Band koymuştur. Aynı zamanda solistliğini de yapmaktadır. İskender Paydaş’a ait zamansız şarkılar adlı projede vokal olarak yer almıştır.

Dilan Çıtak’ın  Annesi Kimdir?

Dilan Çıtak’ın  Annesi 90’lı yıllarda bir dönem İbrahim Tatlıses ile kısa süreli beraberlik yaşayan Işıl Çıtak’tır.

dilan citak annesi isil citak
dilan citak annesi isil citak

Dilan Çıtak İnstagram Hesabı Varmıdır?

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanmakla beraber instagram hesabı da vardır. Dilan Çıtak instagram hesabı  https://www.instagram.com/dilancitaktatlises/

1 yorum
  1. […] Kaynaktan alıntı: … […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.