Kadife Elbise Modelleri ve Kombin Önerileri

0 86

Dokusuyla tüm kadınların kendini giymekten ve dokunmaktan alıkoyamadığı orijinal kumaş tiplerinden biri olan kadife elbise modelleri için kullanıldığında ayrı bir değer kazanmaktadır. Renklerin çok daha parlak ve yoğun görünmesini sağlarken tende benzersiz bir his yaratan kısa kadife elbise veya uzun elbiselere birlikte yakından bakıyoruz.

Kadife Elbise Modelleri Nelerdir?

Boy yani etek kesimine bağlı olarak temelde kısa veya uzun olarak birbirinden ayrılan kadife elbise modelleri özellikle kendi yapısı gereği dökümlü duruşlarıyla bir hayli beğenilmektedir. Vücudun kıvrımlarını doğal bir şekilde sararken aynı zamanda hafif pileli yapısıyla son derece orijinal ve kendine özgü bir görünüm sunan bu kumaşlarda, özellikle mavi, kırmızı, siyah, bordo, lacivert ve haki yeşili sıkça tercih edilmektedir.

Kadife elbise modelleri 2021 trendlerine baktığımızda bel kısmında kuşak detayı bulunan ve çan şeklinde, yani genişleyerek inen etek kesimleri dikkatleri çekmekte, boyu kısa olan hanımların bu kesimlerle boyunu uzun göstermesi veya fazla kilolarını saklamak isteyenlerin bu kesimle basenlerini kamufle etmesi, öne çıkan avantajlar arasında sayılır.

Kadifenin başrolde olduğu elbiselere bakıldığında artık moda dünyasının neredeyse sınırsız denebilecek kadar çok çeşitlilik sunduğu günümüz imkanlarında pek çok desene, renge ve kesime yer verilmektedir. Bunlar içerisinde özellikle çiçek desenli kumaşlar yıllar geçse de eskimeyen görünümleriyle fark yaratmakta, her kadının dolabında yer alması gereken bu elbiseleri hakim yaka adı verilen ince bir kesikle bölünmüş dik yakalarla tercih etmek veya V yaka gibi daha genç görünüm detaylarıyla desteklemek önerilerimiz arasında gelmektedir.

Kadife Elbise Kombinleri İçin Önemli Tüyolar

Pek çok kadın için kadife elbise tesettür modasında da kendine sarsılmaz bir yer edinmiş ve son derece yoğun talep alan parçalardan biri olmakta, bu durumun nedeni ise elbiselerin hem gece şıklığı hem gündüz rahatlığı için kullanıma uygun olmasından ileri gelmektedir. Ancak tam bu noktada doğru kombin yapmaya dair tüyoların önemi ön plana çıkmakta, çünkü kendine özgü bu kumaşların elbise gibi tek ve parça ve iddialı bir ürün için kullanımı bazı noktalara dikkat etmeyi gerekli kılmaktadır.

Kombinleme konusunda rahatlık, hız ve pratiklik sunmakla birlikte herhangi bir aksesuara gerek kalmadan kendi başına yıldız gibi görünmenizi sağlayan kadifeler arasında özellikle siyah kadife elbise her renk ve desene uyumlu olabilmesiyle sıkça tercih edilmekte, kadife kumaşla birlikte deriden ketene kadar neredeyse her kumaşı bir arada kullanmak mümkün olmaktadır.

Bahar aylarında deri detaylı keten makosenlerle birlikte kullanabileceğiniz elbiselerde kahverengi gibi klasik renkler veya rengarenk desenlerle canlanan kırmızı tonlarını tercih ederek mevsimin enerjisini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Öte yandan yapısı gereği kış aylarında daha yoğun şekilde tercih edilen kadife kumaştan dokunan elbiseleri soğuk havalarda dizi geçen uzun çizmelerle birlikte kullanmanın da oldukça şık bir seçenek olduğunu unutmamalısınız. Yaka kısmında dekolte detayına yer verilen kadife elbise modelleri ise kombin oluşturmak için ek olarak fular veya şal kullanma imkanı sunmakta, kadifenin ağır yapısı tül veya ipekten fularla birlikte oldukça hafif bir görünüme ulaşabilmektedir.

Kadife Elbise Seçiminde Mutlaka Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kadife kumaştan elbiselere sahip olmak, böylece her bulunduğu ortamda natürel bir şıklık yakalamak her kadının hakkı. Ancak dikkat edilmesi gerekenleri göz önünde bulundurmamak böylesi değerli ve klas bir kumaşın istenen düzeyde yakışmasının önünde önemli bir engel olabilir.

Öncelikle kumaşların renginin kullanım alanına bağlı olarak seçilmesine dikkat etmeli, gece davetleri için alınan elbiselerde bordo veya siyah gibi koyu ve mat renkleri seçerken gündüz saatlerinde kendiliğinden ışıltılı kadife kumaşlarda buz mavisi, nar çiçeği gibi daha pastel ve yumuşak tonları tercih etmelisiniz.

Elbiselerin seçiminde kendi vücut tipinizi göz önünde bulundurmalı, vücudunuzun bel kısmı yani göbek bölgesi size göre kamufle edilmesi gereken bölgeyse daha çok vücudu saran parçalar tercih ederek kalça bölgesini ön plana çıkarmalısınız. Öte yandan bacaklarınızın kalın olmasından veya basen genişliğinden şikayetçiyseniz giysilerinizde giderek uzayan ve genişleyen çan etekler tercih etmeyi düşünmelisiniz.

Siz de detaylarıyla açıkladığımız tüm kadife elbise kombinleri ve seçim önerileri ile tarihin en eski şıklık temsilcilerinden biri olan bu lüks kumaşı, klasikleşen bir tercih olan elbiseler konusunda kullanırken artık çok daha etkileyici görüneceğinizi garantileyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029