Kaş Bakımı Nasıl Yapılır?

1 48

Kaş bakımı, pek çok insanın araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Zira kaşlar, yüz ifadesinin ortaya çıkmasında büyük bir rol oynamaktadır. Kaş seyrekliği, kısalığı, açıklığı gibi pek çok farklı etken, kaş görünümünün kötü olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle insanlar “Kaş bakımı nasıl yapılır?” sorusuna bir yanıt aramaktadır.

Kaş bakımı nasıl yapılır diye düşünüyorsanız, kaşlarınıza özen göstermeniz ve beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerekecektir. Kaş güzelliği, yalnızca kaş boyaları ile halledilmemektedir. Kaşlarınızın doğal durmasını, gür olmasını ve güçlü büyümesini istiyorsanız evde yapabileceğiniz birçok yöntem bulunmaktadır. Aşağıdaki başlıklara göz atarak kaşlarınızın daha güzel görünmesini sağlayacak ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

Kaş Taramak

Kaş taramak, pek çok insanın aklına gelmeyen bir yöntemdir. Eğer kaşlarınız seyrekse ve istediğiniz kadar uzun değilse, düzenli olarak kaşlarınızı tarayarak işe koyulabilirsiniz. Kaş tarama işlemi, kaşınızın altındaki deride kan dolaşımını hızlandıracaktır. Kan dolaşımı hızlı olursa, kaşlarınız daha hızlı uzar ve bu sayede kaşlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Günde 2 defa kaşınızı tararsanız kaşlarınızın daha hızlı uzadığına şahit olabilirsiniz.

Bakım Yağları Kullanmak

Hem kadın hem de erkekler, güzel kaşlara sahip olmak istemekte ancak bu isteklerini yerine getirmek için hiçbir adım atmamaktadır. Eğer kaşlarınızın gürleşmesini istiyorsanız, mutlaka kaş bakım yağları kullanmanız gerekmektedir. Kaş bakımı evde konusunu araştıranlar, evdeki doğal yağları kullanabilecekleri gibi, hazır olarak satılan serumlardan da faydalanabilmektedir. Zeytinyağı, tatlı badem yağı, Hint yağı gibi doğal yağlar kaşlar için inanılmaz bir etki yaratmaktadır. Bu yağlar sayesinde kaşınızdaki boşluklarda yeni kökler oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Kaş Usturası Kullanmak

Seyrek kaş nasıl sıklaşır sorusuna verilebilecek en iyi yanıtlardan bir tanesi kaş usturası kullanmaktır. Kaş alma işlemi esnasında cımbız kullanmak, kılların kökünden yok olmasına sebep olmaktadır. Bu durum her ne kadar iyiymiş gibi gözükse de, kıl köklerinizi zayıflatacaktır. Ancak ustura kullanmak, kaşlarınızın görünen kısmını almanızı sağlayacak ve kıl kökleriniz zarar görmeyecektir. Bu sayede kaşlarınız gür çıkmaya başlayacak ve şekillendirme işleminiz kolaylaşacaktır.

Kaş Makyajından Kaçınmak

Eğer kaşınızın daha sağlıklı bir şekilde uzamasını ve gürleşmesini istiyorsanız, mutlaka kaş makyajı yapmaktan kaçınmalısınız. Kaş pomatları, kaş farları, kaş rimelleri, kaş kalemleri gibi kaş ürünleri kaşlarınıza zarar verecektir. Zira bu ürünleri süren hemen hemen her kadın kaşlarının kopmasına ya da dökülmesine şahit olmaktadır.  Kaşınızın sağlıklı uzaması ve gürleşmesi için kaşınıza makyaj ürünü sürmemeli ve doğal yağlar kullanarak kaş bakımınızı bitirmelisiniz.

Doğru Beslenmek

Doğru beslenmek, kaş sağlığının korunması için oldukça önemlidir. Eğer kaş gürleştirme ile ilgili araştırma yapıyorsanız, mutlaka düzenli beslenmelisiniz. Zira vücudunuz sağlıklı olmazsa, kaşlarınızın sağlıklı olması zor bir ihtimal olacaktır. Kaş gürleştirmek için bol su içmek, B ve D vitamini açısından zengin besinler tüketmek ve biotin almak gerekmektedir.

Kaş Bakımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş bakımı evde, her bireyin kolaylıkla yapabileceği bakım işlemlerinden bir tanesidir. Ancak evde bakım yaparken bazı noktalarda bilgi sahibi olmak, kaş sağlığınızı olumlu yönde etkileyecektir. Aşağıdaki listeye göz gezdirerek dikkat etmeniz gereken hususları öğrenebilirsiniz.

  • Yüz kremi sürerken kremin kaşlarınıza değmemesine özen göstermelisiniz. Zira losyonlar, kaşların zayıflamasına neden olmaktadır.
  • Eğer kaş makyajı yapma konusunda kararlıysanız, saç boyası gibi üretilen kaş boyalarından alarak kaşlarınıza zarar vermeden uzun süre boyunca gür gözükmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kaş bakım yağlarını günde 1 defadan fazla kullanırsanız, kaşlarınızda bozulmalar meydana gelebilir.
  • Herhangi bir kaş serumunu kullanmadan önce kaşınızın bir tarafında deneyerek 2 ya da 3 gün boyunca beklemelisiniz. Eğer olumsuz bir durumla karşılaşmazsanız, düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Yüzünüze makyaj yaparken, fondöten ve far gibi ürünleri kaşınıza değdirmemeye çalışmalısınız. Zira bu ürünler, kaşın yapısına zarar verebilmektedir.
  • Kaş şekillendirme işleminde, kaş çıkmasını istemediğiniz bölgelere cımbızla müdahale ederek kıl köklerini zayıflayabilirsiniz. Ancak kıl çıkmasını istediğiniz bölgeye ustura ya da kaş jileti ile müdahale ederseniz jiletle kaş kalınlaştırma
  • Doğal markalar, kaş boyalarını bitkisel içerikli olacak şekilde üretmektedir. Yani kaş boyaları kem makyaj yapmanızı sağlayacak hem de bu boya kaşlarınızda durduğu sürece kaşlarınızı besleyecektir.
  • Kaşınızı çok fazla tararsanız, kılların altındaki deri kızarabilir ve tahriş olabilir. Bu nedenle sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defayı geçmeden kaşlarınızı taramanız daha doğru olacaktır.

Kaş bakımı yapmak isteyen bireyler amaçları ne olursa olsun,  kaşlarına kimyasal içerikli ürünler sürmemelidir. Zira kimyasal içeren ürünler, kaş yapısının bozulmasına, kaşların dökülmesine ve seyrelmesine neden olmaktadır. Eğer kaşlarınızın gürleşmesini istiyorsanız, doğal bakım yağları kullanmalı, bol su tüketmeli, bazı besin gruplarına öğünlerinizde yer vermeli, doğru kaş alma işlemi yapmalı ve en önemlisi kaşlarınıza makyaj yapmamalısınız. Eğer kaş bakımı yapmanızdaki en büyük amaç kaşlarınızın açık renk olması ise, kaşlarınızı yalnızca kaş kullanımı için üretilmiş boyalarla kalıcı olarak boyayabilirsiniz. Bu işlem, güzellik merkezlerinde de yapılmaktadır.

1 yorum
  1. […] Cildinizi daha güzel göstermenin hızlı ve etkili bir diğer yolu da maskelerden yardım almaktır. Ağır bir makyaj yapacağınız günün sabahında veya haftada bir düzenli şekilde maske uygulamasında bulunarak çok daha iyi cilde kavuşabilir, yalnızca 20 ila 30 dakika içinde aydınlık ve genç görünümlü bir cilde sahip olabilirsiniz. […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029