Kelebek Dövme Modelleri

0 94

Kelebek dövme modelleri, uzun yıllardır özellikle kadınların vücudunda sergilediği dövmelerden bir tanesidir. Günümüzde zarif duruşuyla dikkat çeken kelebek dövmeleri, tekrar moda olmuştur. Genellikle minimal boyutlarda yaptırılan kelebek dövmeleri, hem siyah hem de renkli olarak tercih edilmektedir.

Kelebek dövme modelleri pek çok farklı anlam taşımaktadır. Diğer dövme tasarımlarına kıyasla daha derin bir anlam taşıdığından dolayı tercih edilen kelebek, ufak değişiklikler ile erkeklerde de kullanılabilmektedir.

Minimal Kelebek Dövmesi

Minimal kelebek dövmesi, zarif ve küçük duruşu ile oldukça sevilen dövme modelleri arasında yer almaktadır. Minimal tasarımlı dövmeler köprücük kemiği, el ve ayak bileği, omuz, iç kol gibi bölgelere yaptırılmaktadır. Zira diğer bölgelerde küçük dövmeler absürt durabilmektedir.

Minimal kelebek dövmeleri, kalın çizgilerden uzak ve basit tasarıma sahiptir. Bu sayede kaba bir görünümden uzaktır. Minimal kelebek dövmesi yaptırmak isteyen bireyler, öncelikle vücutlarının hangi bölgesine yaptıracaklarını seçmelidir. Daha sonra ise dövmenin boyutu ve renkleri belirlenmelidir. Bu aşamada kafası karışan bireyler, uzman dövmeciler ile iletişim kurarak bilgi sahibi olabilir.

Kelebek Dövmeleri Erkek

Dövme modelleri, hem erkek hem de kadınlar için tasarlanabilmektedir. Genellikle kadınlar tarafından kullanılan kelebek dövmeleri, erkeklerin kullanımına da uyarlanabilmektedir. Örnek vermek gerekirse, bir kadın kelebek dövmesini renkli ve küçük boyutta yaptırıyorsa, erkekler bu dövmeyi siyah tercih etmekte ve biraz erkeksi dokunuşlar ekletmektedir.

Kelebek dövmeleri erkek konusunda araştırma yapan bireyler, erkeklerin kelebek dövmesi yaptırırken genellikle göğüs, üst kol, boyun, ense gibi bölgeleri seçtiğini görebilmektedir. Ayrıca erkekler tercihlerini siyah renkten yana kullanmakta ve renksiz bir kelebek dövmesi yaptırmaktadır. İnternet üzerinden erkeklere uygun kelebek vektör tasarımlarını bulabilir ya da bir dövmeciye giderek örnek tasarım kataloğunu inceleyebilirsiniz.

Kelebek Dövmesi Anlamı

Kelebek dövmesi, uzun yıllardır insanların vücutlarında taşıdığı motiflerden bir tanesidir. Kimileri bu dövmeleri şık duruştan dolayı yaptırmakta, kimileri ise bu motifin anlamını öğrendikten sonra kelebek dövmesini vücudunda taşımak istemektedir.

Kelebek dövmesinin anlamı, her kaynakta farklı olarak bilinmektedir. Bilinen net bir hikâyesi olmayan kelebek dövmesi, insanlar tarafından yorumlanmaktadır. Bu nedenle insanlar hangi anlamı beğeniyorsa, bu doğrultuda bir kelebek dövmesi yaptırmaktadır..

Kelebek, narin bir hayvandır. Kısa ömürleri ile bilinen kelebekler, kısacık ömürlerini özgürce geçirmektedir. Tırtıllar öncelikle kendilerine koza örmekte ve daha sonra bu kozadan yeni bir şekilde çıkmaktadır. Bu da kelebeğin oluşum aşamasıdır. Yukarıda verilen bilgilere de bakılacak olursa, kelebek hem özgürlük, hem değişim, hem de narinliği temsil etmektedir.

Hint Kınası İle Kelebek Dövmesi

Hint kınası, kalıcı dövme yaptırmaktan korkan bireyler için ideal bir yöntemdir. Günümüzde popüler olan kelebek dövmesi, Hint kınasıyla da yapılabilmektedir. Hint kınası, acısız bir şekilde yapılmaktadır. Üstelik siyah olması sayesinde gerçek dövmeden ayırt edilemeyecek kadar güzel durmaktadır. Hint kınası, dövmecilerin pek çoğunda bulunmaktadır. Geçici dövme olarak da bilinen Hint kınası ile kelebek motifini bir süreliğine vücudunuzda taşıyabilirsiniz. Üstelik dövme yaptırmakta kararsız kalan bireyler de Hint kınası dövmelerini tercih ederek dövmenin vücutlarındaki duruşunu görebilmektedir.

Kelebek dövmeleri, zaman zaman popüler olmaktadır. Eğer birkaç yıl sonra yaptırdığınız dövmeden pişman olmak istemiyorsanız, Hint kınası dövmesini düzenli olarak yaptırarak gerçek dövme kalıcılığını elde edebilirsiniz. Zira dövme sildirme işlemi oldukça zorlu ve acı verici bir süreçtir.

Kelebek Dövme Sildirme

Kelebek dövmesi yaptıran ancak daha sonra pişman olarak bu motifi vücutlarından sildirmek isteyen bireyler, dövme sildirme işlemi hakkında araştırmalar yapmaktadır. Kelebek dövmesi sildirme, tüm kalıcı dövme sildirme işlemleri ile aynı şekilde yapılmaktadır. Genellikle lazer kullanılarak yapılan silme işlemi, tek bir seansta yapılmamaktadır.

Dövme sildirme işlemi genellikle 8 haftalık bir süreç gerektirmektedir. Bu süreçte lazer kullanılarak derinin altındaki boya tabakası yok edilmektedir. Kalıcı dövme sildirme işlemi esnasında kullanılan araçlar, birkaç haftalığına deride kabarcık oluşumu gözlenebilmektedir.

Dövme sildirme işleminden sonra, vücutta az da olsa lekeler kalabilmektedir. Uzaktan bakılınca görülemeyen bu lekeler, seansların uzamasına neden olabilir. Derinin altındaki boyanın yakılması, acı verici bir işlemdir. Dövme yaptırıp sildiren bireylerin çoğu, sildirme işleminin daha acı verici olduğunu belirtmiştir. Bu nedenle dövme yaptırmak isteyen bireylerin dikkat etmesi tavsiye edilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029