Kilo Almak İçin Öneriler 2021

3 50

 

Kilo almak, özellikle vücut kitle endeksi çok düşük olan erkek ve kadın bireyler için son derece önemli bir konudur. Vücut kitle endeksi, kilo ve boy oranlarını endeksleyerek ideal kiloda olup olmadığınızı ölçüyor ve 18,5 altı sonuç, ideal kilonun altında olduğunuzu gösteriyor. Eskiden ideal kilo hesaplamaları, boy ve diğer faktörler dikkate alınmadan hazırlandığı için yanlış sonuç verirdi fakat bu hesaplama tamamen cinsiyet ve diğer faktörler dikkate alınarak hesaplandığı için doğru sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

Kilo Almak İçin;

  • Sık Sık yiyin
  • Daha Az Hareket Edin
  • Hacim Başına Daha Yüksek Kalori Alın
  • Sağlığınızı Korumak İçin Zararlı Besinlerden Kaçının

Sık Sık Yemek Yiyin

Kilo almak isteyenlerin bireylerin mutlaka daha fazla yemek yemeleri gerekiyor bu bir gerçek. Hızlı bir şekilde şişmanlamak  için de porsiyonları ve sıklığını artırmak gerekiyor. Özellikle günde 6 öğün yemek ve öğün başına en az 500-700 arası kalori almak da çok önemli.

 

Daha Az Hareket Edin

Şişmanlamak isteyenler normal bir insana göre daha fazla hareket eder bu da kilo almasını zorlaştırır. Kilo almak isteyen ve normal kilonun altında olan kişiler üzerinde yapılan bir analizde. Bu kişilerin harcadıkları günlük enerjinin %50’sinin hareket etmekten geldiği. Diğer yarısının ise bazal metabolizma hızı olan organların ve diğer yapı taşlarının. Yaşamak için tükettiği enerjiden geldiği ortaya çıkmaktadır. %50’lik oran çok yüksektir ve bunu azaltmak gerekir.

 

Hacim Başına Daha Yüksek Kalori Alın

Normalde bir tabağa sığacak bir yemek 300 kalori de olabilir 1500 kalori de. İkisini de yediğinizde büyük ihtimal aynı oranda tokluk hissiyatı yaşayacaksınız. Bu yüzden hacim başına daha çok kalori almaya dikkat edin. 100 gram başına 450-500 kaloriden daha yüksek enerji veren yiyecekleri bol bol tüketin. Bunlar kısa sürede kilo almanıza ciddi anlamda yarar sağlar. Fakat bu sebze meyve gibi faydalı yiyecekleri kısmanız anlamına da gelmiyor. Düzenli ve sağlıklı beslenmeniz şart.

İlginizi Çekebilir: Profiterol Tarifi 

3 Yorumlar
  1. […] İlginizi Çekebilir: Kilo Almak İçin Öneriler […]

  2. […] Mutlaka İlginizi Çeker: Kilo Almak İçin Öneriler  […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029