Kırmızı Elbise Modelleri Ne Zaman ve Nasıl Giyilmeli?

3 35

Kırmızı Elbise güzelliğin ve çekiciliğin rengi olan kırmızı, kadınların kullanmaktan en çok hoşlandığı parça olan elbiselerin üzerinde her zamankinden daha da dikkat çekici bir hal alıyor. Ancak modaya ve şıklığa dair önemli ipuçlarını bilmeyenler için kombinlemesi zor olan kırmızı elbise ne zaman giyilir iyi bilmek gerekirken, pek çok kişi ayrıca kırmızı elbise nasıl giyilmeli sorusunun da yanıtını tam olarak bilemiyor. Sizler için derlediğimiz bu kırmızı elbise dosyasında bu eşsiz parçaların tarzına göre nerelerde ve nasıl kullanılması gerektiğini örneklerle açıklıyor, şıklığınıza şıklık katmanıza yardımcı oluyoruz.

 

Kırmızı Elbise Modelleri Nasıl Seçilmeli?

 

Seçim aşaması kırmızı elbise modelleri hakkında en çok dikkat edilmesi gereken nokta olup bu elbiselerin yerine, ortamına ve kişinin tarzına uygun şekilde seçilmiş olması oldukça önemlidir. Öncelikle bu elbiselerin hangi mevsimde olduğunuzu düşünerek değerlendirilmesi gerekmekte, pek çok mağaza ve marka yalnızca çekici bir görünümü ifade etmek adına mevsimden bağımsız şekilde sene boyu vitrinlerinde bu parçalara yer verseler de aslında rahat ve sorunsuz bir kullanım için mevsim şartları son derece önemli olmaktadır.

 

Sene boyu kullanmaya devam edebileceğiniz uzun kırmızı elbise modellerinde dilerseniz keten gibi kalınlığı ara formda olan kumaşları tercih edebilir, böylece hava yağış gibi ekstrem durumlarda değilse yalnızca bir spor ayakkabı ile dışarı çıkmaya kendinizi hazır hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu gibi kumaşları tercih etmenin bir diğer avantajı da ideal kalınlıkları sayesinde bahar aylarında hemen bir kot veya deri ceketle kombin yapabilmek, böylece gün içindeki sıcaklık değişse de konforunuzdan ödün vermeden güne devam edebilmek olmaktadır.

 

Kırmızı Elbise Nasıl Giyilmeli?

 

Giyim konusunda bir hayli geniş seçim alanı sunan kırmızı elbiseler özellikle canlı ve heyecanlı enerjisini yansıtmak isteyen kadınların tercihi olurken, bu şık parçaların nasıl kullanılması gerektiği şüphesiz tarzıyla ve kesim detaylarıyla yakından ilişkilidir. Özellikle gece elbiselerinde yani abiye modellerinde tercihini kırmızıdan yana kullananların ayakkabı, çanta ve aksesuar seçimine ekstra özen göstermesi gerekmekte, çünkü hali hazırda abiyeler son derece dikkat çekici bulunurken kırmızının daha da göz alan bir yapıda olması her bakımdan kusursuz olmayı gerektirmektedir.

 

Kırmızı gece elbisesi nasıl giyilmeli sorusunun yanıtı elbisenin vücudu saran bir formda veya salaş bir kesime sahip olmasına göre değişebilir. Özellikle dar kesim elbiselerde modern bir görünümün ön planda olması sebebiyle ayakkabı ve takılarda göz alan, aşırı abartılı ve parlak parçalar tercih etmek göz yoran ve boğucu bir kombine neden olabilir. Ancak sportif tarafa çekmek yani bir tür tarz dengesi yaratmak için kullandığınız elbise ne denli ağırsa o kadar ince, zarif ve mütevazı aksesuarlar tercih edebilirsiniz.

 

Kırmızı Elbise Kombinlerinde Sık Yapılan Hatalar

 

Gündelik yaşamında ve sosyal anlarında kırmızı elbise kombinleri hakkında fikri olmayanlar için bu dikkat çekici elbise seçenekleri doğru şekilde değerlendirmek biraz zorlayıcı olabilir. Bu elbiseleri tercih ederken likralı yani esnek kumaştan, kendinden desenli veya diz boyu etek gibi tasarım detaylarına sahip modelleri tercih etmeniz halinde sportif tarz oluşturmanız ve beyaz spor ayakkabı gibi uyumu garantili renklerde sneaker ayakkabılar tercih etmeniz önerilir. Pek çok kişi kırmızının dikkat çekiciliğini desteklemek adına parlak taşlı babet veya stiletto gibi modellere yönelse de aslında kumaşın dokusuyla tarzı uymayan bu ayakkabılar gereksiz bir abartıya neden olabilmektedir.

Elbiselerinde kırmızı rengi tercih edenlerin yine sık yaptığı bir diğer hata da özel organizasyonlar için temin ettikleri kırmızı renkli elbiselerde derin yırtmaçlar kullanmak olmakta, yalnız kırmızı renkten oluşan düz kumaş elbiselerde kırmızının dikkat çekiciliği yırtmaçla buluştuğunda kişinin gece veya etkinlik boyu rahat hareket etmesi zor olabilmektedir. Ancak yırtmaç şıklığından geri kalmak istemiyor, aynı anda kırmızının enerjisini taşımak istiyorsanız kırmızının üzerinde çiçek gibi zarif desenlere yer verilen bol dökümlü uzun etek elbiselere yönelebilir veya yırtmacın yer aldığı elbiseye ince bir kemer ilave ederek dikkatleri dağıtan bu görünümle tam bir şıklık yaratabilirsiniz.

 

Kırmızı elbise seçimine ve giyimine ilişkin verdiğimiz tüyolarla artık siz de kırmızının ateşi anımsatan canlı ruhunu üzerinizde taşıyabilir, tüm gözleri üzerinizde çekmekle kalmayıp kendinizi ifade edecek doğru tasarımı taşımanın özgüvenine sahip olabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. […] Kadife elbise modelleri 2021 trendlerine baktığımızda bel kısmında kuşak detayı bulunan ve çan şeklinde, yani genişleyerek inen etek kesimleri dikkatleri çekmekte, boyu kısa olan hanımların bu kesimlerle boyunu uzun göstermesi veya fazla kilolarını saklamak isteyenlerin bu kesimle basenlerini kamufle etmesi, öne çıkan avantajlar arasında sayılır. […]

  2. […] Evde yeterince kullanılmayan kıyafet sergisine bir yenisini daha eklemiş olursunuz. Elbiseyi deneyerek üzerinizde nasıl durduğuna iyice bir göz gezdirip öyle almanızı tavsiye […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029