Kısa Saç Modelleri Fikirleri 2021

0 28

Moda her yıl büyük değişikliğe uğrar. Bunun pek çok kolu olmakla beraber, kadınlar için en önemlilerinden biri de saç modelleridir. 2021 saç modelleri genel hatlarıyla incelenecek olursa, kısa saçların daha fazla tercih edildiği görülür.

Her ne kadar özellikle uzun saçlı kadınlar konuya büyük bir önyargı ve kesin hayır olarak yaklaşsa da, tercih edenlerin sayısı da bir o kadar yüksektir. Her saç modeli, bilindiği üzere kadınlara farklı bir hava, yeni bir karakter katar.

Kısa saç modelleri de bu kapsamda yüz hatlarında hem baskınlığı, hem de güzelliği ön plana çıkarmanızda yardım eder. Dünyada yer alan pek çok ünlü model ve şarkıcı incelendiğinde kısa saçları mutlaka bir dönem tercih ettiği görülür.

Ayrıca kısa saçın sağladığı avantajlar, bununla da sınırlı değildir. Bilindiği üzere uzun saçlar bakım için daha büyük bir zaman ister. Duştan sonra da kurutmak adeta bir işkencedir. Ancak kısa saç dendiğinde çoğu kadının aklına ilk olarak zahmetsiz, eforsuz olmaları gelir. Zira kolay bir şekilde kurutulabilir ve dilendiği gibi şekle sokulabilir. Peki, bu sene kısa saç modelleri nasıl?

Yandan Ayrımlı Kısa Saç Modelleri Fikirleri

2021 saç kesim modelleri içerisinde bir seçenek yandan ayrımlı modeldir. Aynı zamanda “küt bob” olarak da adlandırılır. Eğer daha önce küt bob kesimi duymamışsanız, saç kesiminin çene hizasında olmasına verilen isimdir.

Aslında klasik olmakla beraber, 2021 yılında geriye dönüşün de görülmesiyle oldukça popülerdir. Oldukça rahat ve pratik olup, her saç tipinde kullanılabilir. Gerek kıvırcık, gerek düz modellerde uygundur. Ayrıca duştan sonra hemen kurutup, hazırlanıp dışarı çıkmanız için mükemmeldir.

Küt bob seçeneği yandan ayrımla birleştirildiğinde daha havalı bir yapıya kavuşulur. Böylece yüksek efor sarf etmeden çok büyük vakit harcamış izlenimi vermeniz mümkündür. Kısa saç modelleri fikirleri 2021 arasında her durumda ve kıyafette büyük bir uyum gösterir.

Bununla beraber yüz yapısı yuvarlak olan bazı kadınlar, yandan ayrımları hoş karşılamayabilir. Bu kapsamda ortadan ayırmayı da tercih edebilirsiniz. Üstelik yüzünüze yandan bakıldığında bir miktar perdeleme de sağlar.

Eğimli Kesim Kısa Saç Modelleri

2021 kısa saç modelleri kadın seçenekleri arasında bir diğer seçenek de yine bob tarzın bir modeli olan “kısa bob” seçeneğidir. Bazı kadınlar yukarıda da belirttiğimiz, standart bob’un kısa olmadığını düşünerek, daha “kısa” seçenekler arar..

Bu bağlamda eğimli kesim kısa bob, size güzel bir tercih olabilir. Özellikle eğimli saçlar, hacim vermek için de uygundur. Saçları az ve ince telli olan kadınlarda hacimsiz, adeta “yapışmış” görüntü yapabilir. Kısa saçlardan vazgeçmemek istiyorsanız, hafif eğimli kesimler çözümdür. Yandan ayrımlı küt bob’da olduğu gibi eforsuz bir seçenektir. Üstelik saçınızın arka bölümünü dahi düzeltmenize gerek kalmaz.

Örgü ve Topuzlu Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri fikirleri arasında örgü ve topuzlu modeller diğerlerine nazaran daha fazla efor gerektirir. Ancak aldığınız sonuçlar bakımından her saniyeye değecek sonuçlar elde edilir. Eğer örgüleri de seviyorsanız, büyük bir beğeniyle karşılayabilirsiniz.

Günümüzde birçok kadın kısa saçlarda örgü olmayacağını ya da örgü ve topuzun kısa modellerde hoş olmayacağını düşünür. Ancak henüz denememişseniz, bu konuda önyargılı davranmamanızı tavsiye edilir. Eğer nasıl yapacağınızı öğrenir, birkaç model öğrenirseniz, büyük bir beğeni toplamanız mümkündür.

Uzun Pixie Kısa Saç Modelleri

Şayet saçlarınız inceyse büyük sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Ancak uzun pixie kısa saç modelleri fikirleri 2021 arasında oldukça güzel bir fikirdir. Bu model oldukça kısa olup, genellikle “erkek saçı” şeklinde de isimlendirilir.

A-Line Bob Kısa Saç Modelleri

Kısa saç modelleri 2021 içerisinde büyük bir popülerlik yakalamıştır. Normal hayatta da çoğu kadın hayatının farklı döneminde, bu saç modelini mutlaka denemiştir. Eğer siz de yeni bir kısa saç modelinin zamanı geldiğini düşünüyorsanız, A-Line bob tam size göredir.

Burada saç kesimleri eğimli olup, her renk ve kadın için muhteşem seçenekler sunar. Eğer hem kısa saçlı, hem de uzun saçlı görülmek istiyorsanız size mükemmel sonuç teklif eder. Zira size önden bakan bir kişi, uzun saçlı bir kadın olduğunuzu düşünür. Düz kesimlere ara vermek, hacim kazanmak istiyorsanız ve asimetrik şekillerden hoşlanıyorsanız, kesinlikle denemeniz önerilir.

Üstelik büyük bir seçim şansınız da vardır. Zira eğimin ne kadar olacağına kullanıcı olarak siz karar verebilirsiniz. Ayrıca pek çok kadın sadece bu seçenekten dolayı A-Line bob tercih eder. Çene boyunda bir saç kesimi olup, arkada tarafta daha hacimli saçlar sunar. Ayrıca her saç renginde güzel sonuçlar sunar.

Kâküllü Pixie Kısa Saç Modelleri

Kâküllü pixie kısa saç modelleri fikirleri 2021 çok kısa saç modellerini seviyorsanız, bu model tam “erkek modeli” diyeceğiniz bir tiptir. Şayet alın bölgeniz size rahatsızlık veriyorsa ve kapatma seçenekleri arıyorsanız pixie ve kâkülü birleştirerek, mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Shaggy Bob Kısa Saç Modelleri

Eğer daha farklı bir seçenek arıyorsanız ve bob modellerden vazgeçmemek istiyorsanız, Shaggy bob kısa saç modeli denemeniz önerilen modeller arasındadır. Eğer hangi seviyede olduğunu tam hatırlamıyorsanız, yaklaşık olarak çene hizanızda sona erer.

Model oldukça hoş ve tatlı olup, 2021’de global çapta moda olduğu görülür. Üstelik saçlara bir hareket özgürlüğü verdiği için, büyük bir fırsat da sunar. Eğer saçlarınızla banyodan sonra çok zaman harcadığınızı düşünüyorsanız ve buna bir son getirmek istiyorsanız, Shaggy bob denemeniz gerekir. Zira fazladan bir şekillendirme gerekmez. Katlar saçlarınıza siz hareket vermeseniz dahi bir dalga kazandırır. Böylece her zaman aradığınız sonuca anında kavuşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029