Kistik Sivilce Nedir Nasıl Geçer ?

1 19

Kistik sivilce genelde yüzde yaygın olarak görülen kırmızı renkli , ağrılı ve büyük sivilce türüdür.Normal sivilce türlerinden farklı olarak inatçı ve zor geçen bir yapısı vardır. Kistik Sivilce Yüz bölgesinde alın, çene altı, burunda kendine yer edinir.Günlük hayatı olumsuz yönde etkiler.Bu sivilce türü normal akneden çok daha fazlası durumudur.Normal akne genelde hiçbir şey yapmadan birkaç güne geçen yapısı vardır.

Kistik sivilce nedir?

Kistik Sivilce Nedir kısaca normal akne türlerinden en sancılı ve cilt tabakasının en derinine inen büyük sivilce türüdür.Hemen hemen her kesimde meydana gelebilir.8 ila 50 yaş arası erkek yada kadın tüm bireylerde görülme olasılığı sıktır.Ergenlik dönemi kabusu sivilceleride denilebilir.Kendiliğinden geçmesi bir hayli zaman alan bu sivilceler genellikle uzman dermatologlar tarafından reçete edilen ilaçlar ile tedavi edilir.

Kistik Sivilce Neden Olur?

Kistik Sivilceye Neden Olan bazı sebepler vardır.Bunları sıralayacak olur isek ;

  • Genetik Yapı
  • Hormonal değişiklikler
  • Vucudun Yüksek seviyede nem ve ter ‘e maruz kalması
  • Cilt bakımına yeterli özeni göstermeyen bireylerde cilt gözeneklerin tıkanması
  • Cilt tariş edici kalitesiz ve uygun olmayan cilt bakım ürünleri kullanılması
  • Cildin bazı kimyasallara maruz kalması
  • İlaç yan etkileri
  • Kadınlardaki adet döngüsü, hamilelik ve menepoz
  • Polikistik over sendromlu kadınlar

Doğal Yöntemler ile Kistik Sivilce Nasıl Geçer ?

 Sivilce tedavisinde en önemli etken kesinlikle patlatmamaktır.

Karbonat Maskesi :

Cilt bakım ürünlerinde de kullanılan güçlü bir antiseptik yapıya sahip karbonat ile cildinize yapacağınız tedavi ile hızlı sonuç alabilirsiniz.Önce bir kaseye 1 yemek kaşığı karbonat koyup bir miktar su ile karıştırarak hamur kıvamına gelene kadar karıştıralım.Hamur kıvamına gelen Karbonatı sivilcelerin üstüne sürüp 20 dakika bekleyelim daha sonra yüzünüzü yıkayıp durulayabilirsiniz.Bu karbonat maskesini haftada birkaç kez tekrarlayınız.Rahatladığınızı hissedeceksiniz.

Buz ile :

Bir parça buzu alıp sivilcelerin üzerinde tutalım.Kistik sivilceyi besleyen küçük kan damarlarını buz daraltıp kızarıklık ve şişliği indirecektir.

Elma Sirkesi ile :

Elma Sirkesi cilt için bulunmaz bir nimettir.Kokusu yüzünden pek sevilmesede ph değerini dengeleyici özelliği sayesinde cildinden muzdarip olan bayanların doğal cilt temizleme losyonu olarak kullandıkları bir üründür.Elinize bir pamuk alıp üzerine birkaç damla elma sirkesi dökelim.Sivilcelerin üzerine pamuğu tutalım ve güzelce silip birkaç saat bekleyelim.Daha sonra yüzünüzü yıkayıp durulayabilirsiniz.Hergün düzelli olarak birkaç hafta yaptığınızda yüzünüzdeki değişime sizde inanamayacaksınız.

 

1 yorum
  1. […] elma sirkesi ve su karışımının efektif bir biçimde karıştırılması ve pamuk yardımıyla sivilce oluşumunun gerçekleştiği bölgeye sürülmesi, 10 dakika kadar bekledikten sonra temizleme işlemin […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029