Oversize Ne Demektir? Nasıl Kombinlenir?

1 18

Modası eskilerde kaldığı sanılsa da yeniden vitrinlerde yerini alan oversize giysiler, artık üretim firmalarının fit veya slim fit gibi ifadeler kullanmaktan vazgeçmesine neden olacak gibi görünmekte. Öyle ki rahatlıkla şıklığı bir araya getiren bu tasarımlar vücudun kamufle olmasını ancak salaş bir görünüm verdiği tarz sahibi duruşu bir arada sunarak vücudu tamamen saran dar kumaşların yerini almaya aday. Oversize nedir açıkladıktan sonra sizlere vereceğimiz ideal kullanım önerileriyle artık siz de bu tarzın başarılı bir temsilcisi olarak sokak modasındaki yerinizi alabilirsiniz.

Oversize Ne Demek?

İngilizce bir kelime olan oversize ne demek dendiği zaman akla direkt olarak büyük beden gelmektedir. Bu kategoriden bir ürün seçimi yaptığınız takdirde üründe yazan beden M olsa da görünüm XL gibi olabilmekte, yani aslında normal bedeninizi aldığınızda dahi bol, salaş ve dökümlü bir görünüm elde edilmektedir. Tam bu noktada bilinmesi gereken normal kesim yani regular fit bir ürünün XL beden versiyonu ile geniş beden kategorisinden alacağınız M beden bir tasarımın aynı şekilde durmadığı olmalıdır. Çünkü oversize tshirt gibi parçalar bilinçli şekilde sizin vücut ölçülerinize tam uyumlu olarak bollaştırılmakta, örneğin kol kısmı geniş ve bol olsa da kol uzunluğu tam ideal olmaktadır.

Normal şartlarda L beden giyen birinin seçimini oversize’dan yana yapması biraz kafa karıştırıcı olabilir. Çünkü pek çok kişi L beden giydiği için daha da bol görünecek bir giysinin kendisini kilolu ve olduğundan geniş hacimli göstermesinden yana endişe duymakta, bu nedenle aldığı ürünleri daha küçük bedende denemekte, ancak bu durumda da aldığı ürünlerin yakası dar veya kolları kısa gelmektedir. Haliyle oversize thsirt modelleri alırken bunun farklı bir tarzda dikildiğini ve tam olarak kendi bedeninizi tercih ederek bu tarzı yakalayabileceğinizi anlamanız gerekir.

Oversize Kombin Önerileri

Kombin yapma konusunda bazı önerileri göz önünde bulundurmayı gerekli kılan büyük beden tarzında özellikle renk seçimlerine dikkat etmek gerekmektedir. Fazla kilolu görünmemek adına yalnızca siyah veya kahverengi gibi koyu renklerden yana tercih yapmanıza gerek kalmamakta, çünkü doğru kombinlendiğinde bu parçaların da sizi son derece ideal bir fizikte göstermesi mümkün olmaktadır. Ancak yapıları gereği dikkat çekici ve kombin içinde ön planda olan bu parçaları fazla parlak renklerde tercih etmeniz halinde alt giyimde dengeleyici renkleri yani siyah, gri, beyaz gibi klasik renkleri tercih etmeniz önerilmektedir.

Oversize sweatshirt modelleriyle bir arada kullanımı en çok yakıştırılan parçalar taytlar olmakta, hem disco tayt gibi parlak kumaşlarda hem de mat triko kumaşlarda tercihi vücudu toparlayan tayt modellerinden yana kullanmak tam bir denge sağlamaktadır. Çünkü üst giyimde bol ve salaş bir tarz izlerken alt giyimde vücudu sararak daha ince göstermek, ideal vücut algısı yaratmanın sırrı olmaktadır. Elbette aksesuar seçiminde de bu sportif görünümü desteklemek için farklı sneaker modellerinden destek almak mümkün olmakta, böylece gün boyu rahatlığı ve şıklığı bir arada yakalamak mümkün olmaktadır.

1 yorum
  1. […] Beden İç Giyim veya gündelik giyim parçalarına bakarak büyük beden kadınların nasıl giyinmesi gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Aslına bakarsanız nasıl ki zayıf […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029