Saç Kremi Nasıl Kullanılır?

0 12

Saç kremi nasıl kullanılır sorusu güzelliğin sırrını arayan kadınların özellikle merak ettikleri konuların başında gelmektedir. Haftanın iki ya da üç gününde bir banyo yaptığımız düşünülürse, sadece şampuanın yeterli olmayacağı, yanında saç kreminin de kullanılması gerektiği özellikle saç bakım uzmanları tarafından altı çizilerek belirtilmektedir.

Saç kremi, saçların karşımasını, dökülmesini ve uçlarının kırılmasını önleyici etki yapmaktadır. Özellikle, gür saçlı, kalın telli, bukleli ya da kıvırcık saçlara sahip insanlar için, saç kremi daha da önemle önerilmektedir. Çünkü, kadınlar tarak aracılığıyla saçlarını açmaya çalışırlarken, fark etmeden uçlarını kırmaktadırlar. Saçlarınız da işkence çekmektedir.

Gri Ombre Saç Modelleri İçin Öneriler 2021 başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Bu işkenceyi önlemek adına, saç kremi kullanmanız önerilmektedir. Saçlarınız da uzayarak varlıklarını size belli ederler ve canlı bir organizmanın parçasıdırlar. O yüzden, tarama aşamasında tarağın ya da fırçanın ipeksi saçlarınızın arasından kayarak aşağı doğru inmesi çok önemlidir. Saç kremi nasıl kullanılır sorusunun cevabı, saçlarınızın ışıltılı ve yumuşacık görüntüsünde gizlidir.

Saç Kremi Nedir?

Saç kremi saçlarınızın bakımı için en çok tercih edilen ürünlerden biri olarak bilinmektedir. Saç kremi, saçlarınızın uçlarını beslemek üzere kullanıldığı gibi, oluşabilecek elektrikli ve mat görüntüyü de ortadan kaldıracaktır. Bu anlamda saç kremi kullanmak, saçlarınıza yıldız düşürürcesine kuvvetli bir parlaklık indirecektir. Bu krem, şampuanla birlikte güçlü tamamlayıcı bir etkiye de sahiptir. Saç kremi nasıl kullanılır sorusunun yanıtını vermek için, aşağıdaki uygulamaları aksatmadan ve sırayla yapmanız önerilmektedir:

  • Saçınıza şampuan yaptıktan sonra, iyice durulayın. Ardından, kalan tüm suyu hafifçe sıkın.
  • Seçtiğiniz saç kremini, baş derisine değdirmeksizin yavaş yavaş yaymaya başlayın.
  • Saç kremini, alnınızın başladığı yerden, boynunuza ve ensenize doğru sürün.
  • Saçlarınıza saç kremini sürdükten sonra, 2 dakika kadar bekleyin.
  • Ardından, saç kremini ılık suda iyice durulayın.
  • Saçtaki fazla nemi havluyla hafifçe alın.
  • Bütün bu işlemler bittikten sonra, saçınızı tarayın ve şekillendirin.

Saç kremini uygulamak oldukça basit olup, sık sık yapıldığında da, el alışkanlığı kazanılacaktır. Bununla birlikte, saçlarınızın günden güne hacim kazandığını da hissedersiniz. Saç kremi banyoların vazgeçilmezlerinden biri olarak bilinse de, onun üstüne birçok şehir efsanesi de dolaşmaktadır. Mesela, saç kremi saç döker mi korkusu en çok düşünülen konulardan biridir. Saç kreminin saçı dökmesi mümkün değildir. Keza, o da şampuan gibi saçlar için özel üretilmiş bir üründür. Her ürün gibi, içinde yoğun kimyasallar barındırdığından ötürü, oldukça dikkatli kullanılması gerekmektedir. Bu anlamda, saç diplerine sürülmesi tavsiye edilmez. Bunun iki sebebi vardır:

  • Saçlara şampuan uygulandığı için, ekstra kimyasal yoğunluğu olmaması açısından saç diplerine saç kremi uygulanması tavsiye edilmez.

 

  • Saç kremi saç diplerini zayıflatabildiği için de, onun yerine saçların uçlarına ve tepesine yayılmaktadır.

Saç kremi seçilirken de, kaliteli markalardan ve testlerden geçirilen ürünler tercih edilmelidir. Bilhassa, kozmetik sektöründe merdivenaltı diye tabir ettiğimiz ürünler daha ucuza alınsalar da, uzun vadede saçlarımıza ve vücudumuza zarar vermektedir. Evde kendi kendine saç kremi yapmak da yine büyük bir tehlike içermektedir. Öyle ki, bu ürünler özel laboratuarlarda defalarca klinik testlerden geçirilerek, bilim adamlarının da katkılarıyla üretilip, ardından piyasaya sürülmektedir.

Saç Kremi Çeşitleri

Saç kremi nasıl kullanılır sorusunun yanıtı, dairesel hareketlerle şeklinde olabilir. Saç kremini saçlarınıza uyguladıktan sonra, ellerinizle saç diplerine değdirmeksizin dairesel masaj hareketleri yapmanız yeterlidir. Kremi saçlarınızın uç kısımlarına da özenle uygulayabilirsiniz. Saç kremi modellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. O anlamda, süt proteini katkılı, yosun özlü, rüzgar dalgalı, losyonlu, pürüzsüzleştirici, anında onarıcı veya bukleler için özel bakım destekli birçok çeşit bulunmaktadır.

Saç kremi şampuandan önce mi kullanılır sorusunun yanıtı da, kremin daha sonra kullanıldığı yönündedir. Çünkü, saç kremi şampuan gibi temizleyici etki yaratmaz. Daha çok, karışan, dolaşan saçları açmaya ve saçların dış yüzeyini beslemeye yöneliktir. Nitekim, durulanmayan saç kremleri olduğu gibi, bol suyla durulanması gereken kremler de mevcuttur. Bununla birlikte, yağlı, kuru, yıpranmış, boyalı ve kıvırcık gibi saç çeşitleri için de ayrı saç kremleri çeşitleri bulunmaktadır.

Saç Kremi Fiyatları

Saç kremi nasıl kullanılır sorusu ekseninde, doğru kremi seçmenin de önemi büyüktür.  O yönde, her saça özel krem seçildiği gibi, bunların fiyatları da ürünün markasına, içeriğine, mililitre boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Saç kremleri 20 TL’den başlayıp, 300 TL’ye değin giden fiyatları içermektedir. Kimi kozmetik firmaları, şampuanla birlikte saç kremini de kampanyalı fiyatlarla sunabilmektedir. Saç kremi neden diplere sürülmez sorusunun yanıtı, içindeki kimyasalların gücüyle ilgilidir. Bu yüzden, kaliteli bir krem seçmeniz önerilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029