Saç Nasıl Uzar?

0 9

Saç nasıl uzar, özellikle kadınlar için, öncelikli olarak araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaktadır. Pek çok kişi, saçların doğal aksesuar olduğunu düşünmekte ve bu nedenle de saç bakımlarına fazlasıyla dikkat etmektedir. Kısa saça sahip olan kişiler, uzun saç kullanmak istedikleri zaman sağlıklı ve hızlı bir şekilde saçlarını uzatmayı tercih etmektedir. Bunun sonucunda da saç uzatma yöntemleri başlıca araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Saç bakımına ve saç sağlığına dikkat eden pek çok kişi, uzun ve gür saçlara sahip olmanın hayalini kurmaktadır. Uzun saç isteyen çoğu kişinin kısa saç kullandığını görmek mümkündür. Kısa saçtan sıkılıp daha uzun saçlara sahip olabilmek için de saç nasıl uzar sorusuna sık sık yanıt aranmaktadır. Bu konu ile alakalı çoğu internet sitesinde detaylı açıklamalar bulmak mümkündür.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatma yöntemleri, genellikle kadınlar tarafından araştırılan ve merak edilen konular arasında yer almaktadır. Çoğu kadın için saç bakımı ve saç sağlığı öncelikli konumda tutulmaktadır. Bunun sonucunda da kısa süre içerisinde saç uzamasını sağlayan etkili yöntemler araştırılmaktadır. Aşağıda yer alan yöntemler, saç uzamasını doğrudan etkileyen adımları kapsamaktadır.

 • Soğan suyu
 • Biberiye
 • Elma sirkesi
 • Biotin

Bu dört temel yöntem, saç uzamasını etkilemekte ve saçların daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Yöntemlerin nasıl uygulandığı ise aşağıda detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

Soğan Suyu İle Saç Uzatma

Soğan suyu ile saç uzatma, kimisi tarafından bilinen kimisi tarafından da daha önce duyulmamış bir yöntemdir. Soğanın kokusu nedeniyle uygulanmaya sıcak bakılmasa da aslında oldukça etkili sonuçlar alındığı görülmüştür. Bu yöntem için gereken malzemeler;

 • Pamuk
 • 2 adet büyük boy soğan şeklindedir.

Bu yöntemi uygulamak için öncelikle soğanları ortadan ikiye bölmeniz ve suyunu çıkarmanız gerekmektedir. Çıkardığınız soğan suyuna pamuk batırarak bu şekilde saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Uygulama işleminin ardından yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra saçlarını su ve şampuan ile arındırabilirsiniz. Bu yöntemin düzenli uygulanması sonucu gözle görülür etki alınması oldukça muhtemeldir.

Biberiye İle Saç Uzatma

Biberiye ile saç uzatma, tercih edilebilecek bir diğer yöntemdir. Pek çok sebebe bağlı olarak gelişen saç dökülmeleri veya isteğe bağlı olarak kestirilen saçlardan sonra insanlar, saç uzatma yöntemlerini sık sık araştırmaya başlamaktadır. Bu araştırmalar arasında dikkat çeken yöntemlerden biri de biberiye ile yapılan karışımdır. Biberiye uygulaması için gereken malzemeler;

 • 2 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 1 tatlı kaşığı biberiye yağı olacaktır.

Bu iki malzemeyi bir kap içerisinde birleştirerek homojen bir görünüm elde edene kadar karıştırın. Ardından bu karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve bu şekilde uyuyun. Sabah uyanır uyanmaz saçınızı yıkayın. Aynı zamanda biberiye yağını saç kremine veya şampuana da birkaç damla şeklinde ekleyebilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Saç Uzatma

Elma sirkesi ile saç uzatma yöntemi, pek çok kişinin uyguladığı yöntemler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra daha önce duymamış veya uygulamamış kişi sayısı da oldukça fazladır. Elma sirkesi ile saç uzatma mümkün mü sorusu da bu bağlamda merak edilenler arasında görülmektedir. Saç uzamasında etkili sonuç veren elma sirkesi tarifi için gereken malzemeler;

 • 4 su bardağı su
 • 1 çay bardağı elma sirkesi şeklindedir.

Bu işlemi uygulamadan önce bilinmesi gereken bir detay bulunmaktadır. Elma sirkesinin ev yapımı olması tavsiye edilmektedir. Çünkü ev yapımı elma sirkesinin pH dengesi, saç sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. Uygulama için ise yapılması gereken oldukça basittir. Öncelikle her zamanki gibi saçlarınızı şampuan ile iyice köpürtün. Ardından bir kapta karıştırmış olduğunuz su ve elma sirkesini durulama suyu olarak saçlarınızda uygulayın. Her saç yıkama işleminde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Düzenli kullanım sonucunda etkili sonuç almanız mümkün olacaktır.

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Biotin İle Saç Uzatma

Biotin ile saç uzatma, en çok bilinen ve tercih edilen saç uzatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Gerek saç uzatma gerekse de saç bakımı için tercih edilen biotin yöntemi öncelikli olarak tercih edilen yöntemdir. Uzun saç hayali kuran ve aynı zamanda daha sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen kişiler, biotin yöntemini uygulayabilirler. Biotin kullanılarak hazırlanacak karışım için gereken malzemeler;

 • İsteğe bağlı olarak zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı
 • 1 adet biotin tablet şeklindedir.

Öncelikle bir kap içerisinde biotin tableti iyice ezin ve toz haline getirin. Ardından tercih edeceğiniz yağ ile karıştırarak homojen bir görünüm elde etmeniz gerekmektedir. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize ve tüm saçınıza masaj yaparak uygulayın ve mümkünse bir gece boyunca bekletin. Bir gece bekletmenin ardından saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Tavsiye edilen kullanım şekli ve kullanım süresi kapsamında uygulanan biotin yönteminin, yaklaşık 2 hafta içerisinde istenilen etkiyi verdiği gözlemlenmiştir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından da tercih edilmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029