Trençkot Ne Zaman Giyilir 2021?

2 78

Trençkot modelleri düğmeli veya kuşaklı, ince veya astarlı gibi pek çok seçenekle moda dünyasında kendine her dönem yer bulan, son derece kullanışlı parçalardır. Özellikle krem ve toprak renklerinde görmeyi çok sevdiğimiz Bayan Trençkot çeşitlerinde her tarza uygun bir seçenek bulmak mümkün desek yeridir. Sizler için herkesin gardırobunda hazır bulunmasını önerdiğimiz bu kullanışlı üst giyim parçalarına yakından bakıyor ve en ideal giyme zamanlarını açıklıyoruz.

Bayan Trençkot Modelleri Nelerdir?

Hafif dökümlü ve ince kumaşlardan dikilen Trençkot çeşitleri hem sportif hem resmi giyim tarzına sahip olanların ihtiyaçlarına yanıt verebilecek türden bir genişliğe sahiptir. Kadınların serin havalarda sıklıkla tercih ettiği bu üst giyim ürünleri özellikle büyük düğmeler veya geniş kuşaklarla birlikte kullanılmakta, bu sayede hem önü açık giyilerek diğer parçaları göstermeye hem de önü kapatılarak serin havalarda korunmaya uygun hale gelmektedir.

Bayan Trençkot modellerinin genel olarak krem, sütlü kahve, siyah, lacivert, haki yeşili, vizon rengi ve pudra pembesi gibi pastel tonlarla vitrinlerde yer alması aslında bu parçaların her kombine uygun olduğunu ve bu yüksek uygunluk düzeyini korumak için klasik renklerde üretimine odaklanıldığını göstermektedir. Yine de fark yaratmak isteyen kadınlar düşünülerek parlak kırmızı, fuşya pembesi, çam yeşili ve limon sarısı gibi renklerde ilham veren canlı tasarımlar bulunması mümkün olmaktadır.

Kumaş bakımından da tıpkı renk konusunda olduğu gibi geniş bir çeşitlilik ağı ile karşımıza çıkan bu parçalar, her ne kadar standart şekilde ince ve kendi adını verdiği  kumaşlardan üretiliyor olsa da kot kumaşından dikilen tasarımlar dahi bulunmaktadır. Bu kumaşlar genellikle serinliğe karşı koruyucu olması ve düz inişlerle

Bayan Trençkot çeşitlerinde havaların serinlemesiyle birlikte farklı kesimler görmek mümkün olmakta, yağmurluk amaçlı kullanılan kısa dikimlere rüzgâra karşı daha koruyucu olabilen Uzun Trençkot çeşitleri eşlik edebilmektedir. Kalça bitiminde veya diz boylarında alınan bir trençkotla birlikte her mevsime uygun şekilde evden çıkmak ve her tipten üst giyim parçasını kombinlemek sıkça gördüğümüz bir seçenektir. Ayrıca trençkotların boğazlı kazak ve uzun çizme ikilisinden kısa etek ve babet ikilisine kadar her seçeneğe uygun bir yapısının olması da bu durumda avantajdır.

Sonbaharın Gözdesi Uzun Trençkot Modelleri

Kumaş pantolon şıklığından tayt sportifliğine kadar her kombin tipine uyum sağlayabilen Trençkot modelleri arasında en çok sonbahar renklerini ve stilini yansıtan kesimler beğenilmektedir. Nispeten uzun kesimlere sahip bu modeller Tesettür Trençkot modasında da sıkça karşımıza çıkmakta, tesettür modasının giyim tarzı için trençkotlar son derece uygun olmaktadır.

Tesettür giyimin vazgeçilmez parçalarında genellikle düz ve salaş kesimler dikkat çekse de artık oldukça genişlemiş ve her geçen gün yeni modellerle karşımıza çıkmış olan tesettür giyim parçaları rengarenk veya sıra dışı desenlerle dolu olabilmektedir. Aynı şekilde canlı renklerin kullanıldığı trençkot modelleri de tesettürlü kadınların yeni gözdeleri arasında yer almakta, topuklu çizmelerden koyu renk güneş gözlüklerine kadar pek çok farklı aksesuarla harika sonbahar kombinleri yapmakta kullanılabilmektedir.

Tesettür modasının değişmez parçalarından biri olmasını çeşitliliği kadar pratikliğine de borçlu olan trençkotların farklı aksesuarlar ile farklı tarzlar kazanması mümkün. Genellikle nötr renkler hakim şekilde dizayn edildikleri için pek çok parçayla anında uyumlu hale gelebilen trençkotlar bir tayt, spor ayakkabı ve sırt çantası ile şık okul kombinlerinde kullanılabilirken, diz boylarında kalem etek modelinde bir elbise ve ince bir fularla birlikte iş yemekleri için uygun bir hal alabilir. Yani yaratıcı kombinler ortaya koymada son derece kullanışlı olmasıyla sevdiğimiz trençkotları tercih etmek için herkesin bir nedeni olabilir.

2 Yorumlar
  1. […] İlginizi Çekebilir: Trençkot Ne Zaman Giyilir?  […]

  2. […] İlginizi Çekebilir: Trençkot Ne Zaman Giyilir?  […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029