Uzun Saç Modelleri Fikirleri 2021

0 78

Uzun Saç Modelleri Fikirleri 2021; saçlarıyla ilgilenmeyi sevenler tarafından sıklıkla incelenen bir konu olmaktadır. Uzun saç seven kadın sayısı bir hayli fazla. Bunun için uzun saçlara özel saç bakımından tutun da; farklı kesim şekillerine kadar pek çok ayrıntıya dikkat ediliyor ve araştırılıyor.

Saçlar insanın simasını ve havasını oldukça değiştiren bir etken olduğu için; özellikle kadınlar için saç konusuna dair birçok bilgi sunuluyor. Konu bilhassa uzun saçlar olunca daha yoğun bir bakım isteyen ve daha fazla uğraş ve özen isteyen saçlar karşımıza çıkıyor. Sırf bu uğraştan kurtulmak için; saçlarını çok kısa kesenler olsa da; kimileri bu uzun güzel saçlara kıyamadığından bu uğraşı ve emeği göze alıyor. Uzun Saç Modelleri Fikirleri 2021; ışıl ışıl parlayacak ve dikkat çekecek saç modellerini size sunuyor.

Uzun Saç Modelinin Tercih Edilmesinin Sebepleri

Bu konuda birden fazla neden var. Her şeyden evvel; uzun saç sevgisi diyebiliriz. Bununla birlikte pek çok farklı alanda daha faydası var uzun saçların. Ne gibi mi? Buyurun:

 • Kısa saçın yüzdeki tüm kusurları açığa çıkaran yapısının aksine; uzun saçlar yüzde var olan kusurları gizler ve kepçe kulak gibi durumu olanlar için de kullanımı çok rahat bir kesimdir.
 • Yazın güneşin etkilerini; kışınsa soğuğun etkilerini en aza indiren yapısı sayesinde uzun saçlar bir nevi koruyucunuz haline gelir.
 • Karşı cinsin uzun saçı çok etkileyici bulması da; kadınların saç uzatma sebeplerinden birisi olabilir. Tabii çok daha etkili bir başka seçenek daha var:
 • Saçıyla uğraşmayı sevenler için sayısız model yapma imkânı var. İster topuz isterseniz de açık dağınık bir model vermek isteyin. Uzun saçlarınıza her şekli vermek mümkün.
 • Farklı saç tiplerinin hepsinde güzel duran bir saç modelidir..

Uzun Saç Modelleri

 • Topuz Modelleri

Kadınların en çok tercih ettiği modellerden biri olan topuz; pek çok yüz tipine çok yakışır. Saçların genelde yukarıda toplanmasıyla yapılan bu model; özel günlerden günlük yaşama kadar çok sayıda alanda kurtarıcı bir saç modelidir. Bazen hızlıca ve dağınık bir şekilde toplayıp evden çıkılır; bazen de kuaförde şekil verilerek özenle hazırlanır. Topuz her haliyle güzel ve her saç tipine uygun bir saç modelidir.

 • Açık ve Dağınık Saç Modelleri

Bir diğer olmazsa olmaz saç modeli de; açık bırakılan doğal saç şeklidir. Elbette genelde kısa bir düzenleme ister. Yine de en pratik saç modelleri arasındadır. Uzun saçlarını açık kullanmayı sevenler için ideal bir modeldir. Bu modeli; hem dalgalı olarak hem de düz olarak kullanmak mümkün. Burada yüz tipine göre seçim yapmak daha doğru olur. örneğin kare yüz hattına sahip kadınlar; yüz hatlarını ön plana çıkarmak istiyorsa düz modeli; yüz hatlarını yumuşatmak istiyorsa da dalgalı ve hacimli saçları tercih edilebilir.

 • Yarım Topuz Saç Modelleri

2021 saç modelleri kadın şeklinde yapılan aramalarda da ön plana çıkan ve dikkat çeken bir diğer model de; yarısı yukarıdan toplanmış vaziyetteki saç modelidir. Bir diğer deyişle yarım topuz olarak da bilinen model; son yılların en fazla sevilen uzun saç şekillerinden biridir.

 • Uzun Örgü Modelleri

Uzun saçların en güzel şekillendiği ve en zarif modellerden biri; uzun saçlara yapılan örgülerdir. Tamamen balıksırtı tarzda örülebileceği gibi, yarısından ve tepeden taç şeklinde de yapılabilir. Oldukça şık ve zarif duran bu saç modeli uzun saçlarda rahatlıkla uygulanabilen ve kısa zamanda yapılmasına rağmen oldukça bakımlı duran bir modeldir.

Uzun Saç Modelleri Fikirleri 2021 içinde örnek verilebilecek daha pek çok saç modeli var. Temelde en çok beğenilen saç modellerini sıraladığımız listemize; uzun saça yapılabilecek en iyi bakım tekniklerini de eklemek istiyoruz. Böylelikle sağlıkla ışıldayacak bakımlı duran saçlara uygulanacak her türlü model çok güzel duracaktır.

Uzun Saçlar İçin En İyi Bakım Teknikleri

Uzun saçlara sayısız güzel model verilebilir. Ancak öncelikle bakımlı duracak sağlıklı saçları korumak önemlidir; çünkü böylelikle yapılan tüm modeller kendini çok daha fazla belli edecektir. 2021 saç kesim trendleri şeklinde de incelenen saç modeli örneklerini inceledikten sonra; saç bakım yöntemlerini inceleyelim. Bu bakım tekniklerinden bazıları şöyle:

 • İlk olarak kesinlikle saç yapısına en uygun şampuan çeşidi tercih edilmeli. Böylelikle saçlar temizlenirken; aynı zamanda sağlığı korunmuş olacaktır.
 • Saç yapısına göre ihtiyaç varsa; saç kremi kullanılmalı. Özellikle saç uçlarına ve az miktarda uygulanmalı. Saçlar uzadığında; uçlarda kırılma olma ihtimali artar. Bu nedenle saç kremi, saçların sağlıklı uzaması adına faydalı olabilir.
 • Mümkünse her hafta saçları canlandıracak ve dış etkenlerin olumsuz etkisini kırarak saçları eski formuna kavuşturacak saç maskesi uygulamak çok etkili olacaktır. Saçların onarılmasını sağlayan maskelerin ardından; sıcak havluyla sarmak; maskenin daha etkili olması için faydalı sağlayacaktır.
 • Uzun saçlara bakım yapmanın bir başka püf noktası da; banyo sırasında özen göstermektir. Uzun saçlar kırılmaya daha yatkın olduğu için; banyodan sonra tararken saçlara özel bakım yağları tercih edilebilir.

Bunların dışında vücudun içten nemlendirilmesi ve sağlıklı olması elbette ki; saçlar için de en iyi bakım yöntemlerinden birisidir. 2021 uzun saç kesim modelleri içindeki pek çok seçeneği en iyi şekilde uygulamak için; bu bakım örneklerinin yanı sıra doğal bakım malzemelerinden de faydalanmak mümkün. Çam terebentin yağı ve argan yağı gibi seçenekler saçlar için çok faydalı doğal bakım ürünlerindendir.

Uzun Saç Modelleri Fikirleri 2021 yazımızın içinde; uzun saçlara sahip olanlar için çok güzel ve orijinal saç şekillerine fazlasını da eklemek mümkündür.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029