Yoga ile Tedavi Edilebilen Hastalıklar Hangileridir

0 36

Yoga, fiziksel ve ruhsal tedavi yöntemlerinin en etkili olanlarındadır. Kendisini zinde ve iyi hissetmek isteyenler eski zamanlardan bu güne kadar yoga yapmaktadırlar. Yoga zihin, beden ve ruh temizliğine yardımcı bir spor dalıdır.

Vücudumuzdaki kan dolaşımını arttırırken, zararlı birikimleri atmamıza da yardımcı olmaktadır. Meditasyon ile birlikte , günümüzde bir çok hastalığa şifa bulmak amaçlı kullanılmaktadır. Kilo vermek amaçlı da uygulanabilir. Günde en az yirmi dakika yapmak oldukça yararlıdır.

Bütün organlarımızın düzenli çalışmasını sağlamakla birlikte depresyon, stres, anksiyete gibi ruhsal rahatsızlıkların giderilmesinde de etkilidir.

Ayrıca; Diyabet, kalp hastalıkları, astım, kanser, obezite ve artrit gibi farklı hastalıklarda etkilidir.

         Yoga, kalp krizi ve damarlarda tıkanma riskine karşı çok yardımcıdır. Diyabette kilo verme veya alma, vücutta insülin yapımını tetiklemektedir. Nefes kuralları doğru uygulanırsa, astım hastalığına tedavi etkisi artar. Yağ yakmada, metabolizmanın hızını arttırarak yardımcı olabiliyor. Bir çok kanser hastalığının tedavisinde rol oynamaktadır.

Olumlu etki ettiği diğer hastalıklar ise: Yüksek veya düşük kan basıncı, solunum güçlüğü, hemoroid, ruhsal ve genital bozukluk, böbrek ve karaciğerle ilgili sorunlar, hazımsızlık, adet bozukluğu ve kabızlık gibi psikolojik sorunlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

G-QT7N9X5F6E 274908029